YALOVA HABERLERİ

Yalova İçme Suyu İshale Hattı Yenilenecek

IHA
07.07.2015 - 17:28Son Güncelleme :

YEŞİL KÖRFEZ SU BİRLİĞİ ARITMA TESİSİNİ YENİLEYECEK.

IHA

Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, ishale hattı yenileme çalışması ve yeni arıtma tesisinin proje çalışmalarının başladığını söyledi.
Yeşil Körfez Su Birliği ile birliğe bağlı belediyeler arasındaki içme suyu ishale hattı yenilenecek. Projenin startını verdiklerini dile getiren Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, "Bu proje Yalova’nın en önemli yatırım programlarından birisi. Zira toplam maliyeti 30-40 milyon TL’yi bulacak. Proje içme suyu ishale hatlarının sil baştan yenilenmesini ve yeni bir arıtma tesisinin yapılmasını içeriyor. İlin bundan sonraki 50-60 yıllık ihtiyacına cevap verecek olan bu çalışmanın butonuna bastık. Şu anda ishale hatlarının değiştirilmesine yönelik proje çalışmaları yapılıyor. Hemen sonrasında ise arıtma tesisinin projesine başlıyoruz. Projeler tamamlandıktan sonra çalışmaların startı verilecek. Uzun soluklu bir çalışma olacak. Projenin 2.5 senede tamamlanmasını hedefliyoruz" dedi.
Nergiz, bu çalışmanın başlaması öncesinde de lokal önlemler aldıklarının altını çizerek, "Su ishale hattının yenilenmesine başlayana kadar mevcut hattın bakımdan geçirilmesi için de çalışma başlattık. Tüm hattı gözden geçiriyoruz ve bakıma ihtiyaç olan noktalara uygulamalarla müdahale ediyoruz" diye konuştu.
Yalova’nın su tüketimi ve rezervi hakkında da bilgiler veren Nergiz, "Yaz aylarının gelişi ile birlikte Yalova’da su tüketimi de arttı. Kış aylarında 55-60 bin ton arasında su tüketimi olurken yaz aylarının gelişi ile birlikte bu rakam 90 bin tonlara fırladı. Ama su sıkıntımızın olacağını sanmıyorum. Zira barajda doluluk oranı yüzde 90’larda. Bu yazı hiç bir sorun yaşamaksızın geçireceğiz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Yalova İçme Suyu İshale Hattı Yenilenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yalova İçme Suyu İshale Hattı Yenilenecek haberi güncellenecektir.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı