Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yalnızca maçı düşünelim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarı kırmızılı takımın Rumen çalıştırıcısı Lucescu bugün düzenlediği basın toplantısında, futbolcularla yönetim arasında devam eden para krizi ile ilgili soruları geçiştirirken, yalnızca maçı düşündüğünü söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Lucescu, futbolcularla yönetim arasında yaşanan para krizi nedeniyle dün akşam yapılması gereken kampı iptal ettirerek futbolcularını evlerine gönderdiğini belirterek, "Böyle devam ederse ve futbolcularımın kafasında bu problemler olursa maça konsantre olamayız. Futbolcularım yalnızca maçı düşünmesi gerek. Bu konu benim dışımda yönetim ve futbolcularımın arasında. Benim para problemim yok. Dün akşam onların evlerinde kalmasını uygun gördüm. Ben konuyu kapatıyorum. Yalnızca yarın akşam oynayacağımız maçı düşünüyorum. Futbolcularımız da profosyenel yalnızca maçı düşüneçeklerini umuyorum.

Bazı futbolcularımızın sakatlık problemleri var. Taffarel ve Hagi ilgili kararı maç günü vereceğim. Taffarel'i bu maç için özel olarak hazırladık. Ounun için taktik çalışması yaptık. Taffarel büyük bir ihtimalle oynayabilecek durumda. Maç günü ikimiz biraraya geleceğiz ve karar vereceğiz.

Kerem'de çok iyi durumda. En kritik zamanda kaleye geçerek görevini yaptı. Şimdi Galatasaray'ın çok iyi iki kalecisi var. Tabii bunda Eser hocanın da payını unutmamak gerek. Galatasaray olarak sezon başından bu yana ideal kadroyu bir türlü tutturamadık. Yalnızca Real Madrid maçına ideal kadro ile çıkabildik.

Suat'ın oynaması zor gibi gözüküyor. Ancak sahaya çıkacak arkadaşlarımız görevlerini yapacaktır. Rakibimiz P.S.G bir düşüş içindeydi. Şimdi kan değişikliği yaptılar. Ancak biz daha tecrubeliyiz. Bu maçın başka bir önemi daha var. Fernandez sezon başında Galatasaray'ın teklifini kabul etmemiş. Futbolcularım kendilerini kabul etmeyen hocanın karşısında iki misli efor sarfedeceklerdir.

Bir de 4-0 Milli takımın yenildiği Fransa maçı var. Futbolcularım bu maçı da unutmadı. Fransız takımına karşı bu maçın da rövanşını almak istiyoruz. P.S.G'de teknik değişiklik olmasını istemezdim. Çünkü yeni hocanın kime görev vereceğide belli değil. Okacha'yı oynatacak mı? bilmiyoruz. Biz tüm hazırlıklarımızı yaptık ve gerekli önlemleri aldık. Bütün alternatifler karşısında planlarımız hazır.

Oyunumuzu rakibimize kabul ettireceğiz. Maçın başlamasıyla birlikte büyük bir presle rakibimize top göstermeyeceğiz. Burada seyircimize de büyük iş düşüyor. Bu maçta onların büyük desteğine ihtiyacımız var. Fransız takımına Ali Sami Yen'i göstermelerini istiyorum'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler