Gündem Haberleri

  Yalnız kadınları seçiyordu

  Ömer ERDEM/İSTANBUL, (DHA)
  07.05.2010 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Kendisini doktor olarak tanıtıp, yalnız yaşadığını anladığı kadınlarla birlikte olan, ardından da para ve değerli eşyalarını alarak kaçan Y.G. kıskıvrak yakalanadı. Cezaevi firarisi olduğu belirlenen Y.G.'nin dolandırdığı mağdur kadınlar, genelde iyi eğitim almış, sigara kullanan yalnız kadınlar.

  Y.G. bir kafede sigara içen N.G.'ye yaklaştı. Kendisini Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktor olarak tanıtan Y.G. Kadıköy’de özel bir okulda Fransızca öğretmeni olan N.G.’ye sigaranın damarlar ile kalbe verdiği zararı anlattı. Y.G. bu şekilde ilerleyen sohbet sırasında N.G.’nin güvenini kazandı. Birlikte N.G.'nin evine gittiler.

  Y.G. N.G. ile birlikte olduktan sonra cüzdanı ve evindeki değerli eşyalarını alarak kaçtı. N.G., Kadıköy Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayetci oldu. Emniyette buna benzer çok sayıda şikayet bulunduğu anlaşıldı. İngilizce öğretmeni S.Y, Almanca öğretmenleri E.Ş ve S.K. de aynı şekilde mağdur edildiklerini söyledi.

  Operasyon başlatan sokak timleri, eşkalini belirledikleri Y.G.'yi Kadıköy Adliyesi’nin yakınındaki kafeteryada bir kadınla konuşurken yakaladı. İfadesi alındıktan sonra Kadıköy Adliyesi’ne sevk edilen Y.G.hakkında Türkiye’nin çeşitli illerinde 176 dolandırıcılık dosyası ortaya çıktı. Y.G.'nin Tekirdağ Cezaevi'nden de firar ettiği belirlendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı