Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yalıda dehşet gecesi

  Hürriyet Haber
  25 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Aralık 2000 - 00:01

  İzmirli işadamı, öğretim görevlisi eşi ile 11 yaşındaki oğlunun boğazlarını kestikten sonra 8'inci kattaki yalı dairesinden atlayarak intihar etti.

  İZMİR'de, çok sayıda gayrimenkulü olan ve Seferihisar'da tavuk çiftlikleri kuran Yıldırım Okan Sunsal (57), dün sabah 08.00 sıralarında Güzelyalı'da oturduğu Mustafa Saim Yalısı Apartmanı'nın bahçesinde ölü bulundu. Cesedin yanında kanlı bir bıçak da ele geçiren polisler, işadamının 8'inci kattaki denize nazır yalı dairesine çıktılar. Çilingir yardımıyla içeri giren ekipler, Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce Bölümü'nde öğretim görevlisi olan ve aynı zamanda özel bir dersanede öğretmenlik yapan Reyhan Sunsal (42) ile İzmir Özel Amerikan İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Can Sunsal'ın (11) kanlar içindeki cesetleriyle karşılaştı. Annenin 2, oğlunun ise 8 yerinden bıçaklanıp, boğazlarının kesilerek öldürüldüğü saptandı.

  Ne not var, ne de mektup

  İlk incelemede Yıldırım Okan Sunsal'ın gece tartıştığı eşini öldürdüğü, ardından gürültüye uyanan oğlunu da bıçakladıktan sonra salon penceresinden elinde bıçakla atladığı sonucuna varıldı. Cesetler otopsi yapılmak üzere Adli Tıp'a götürülürken, polis yaptığı araştırmada, olayı açıklayacak herhangi bir not veya mektup bulamadı. Komşuları, lüks yalı dairesinde 1.5 yıldır kiracı olarak oturan çiftin bayram tatilinde Hatay Semti'ndeki kendilerine ait apartmana taşınmayı planladıklarını söylediler. Yıldırım Okan Sunsal'ın Hatay Nokta'da Tansaş Mağazası'nın bulunduğu apartmanın kardeşiyle birlikte sahibi olduğu, ayrıca Seferihisar'da çiftlikleri bulunduğu, son model iki cip kullandığı ortaya çıktı.

  Kıskançlık cinneti mi

  Olayı öğrenir öğrenmez Çeşme'den İzmir'e gelen ve gayrimenkul kiralarıyla geçindiği öğrenilen kardeş Cengiz Sunsal gözyaşlarına boğuldu. Polis, olayın kıskançlıktan kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde dururken, işadamının eşini çok kıskandığı ve komşularıyla bile konuşmadığı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı