« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yalçın Karadeniz'den son uyarı

Beşiktaş Divan Kurul Başkan'ı Yalçın Karadeniz, 31 Ocak'ta Akatlar Cola Turka Arena'da yapılacak Olağan Genel Kurul öncesi başkan adaylarının listelerini kongre tarihinden üç gün önce yani 28 Ocak tarihine kadar vermeleri gerektiğini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Karadeniz, bugüne kadar resmi olarak iki başkan adayının olduğunu hatırlatırken, 28 Ocak tarihine kadar aday olmayı düşünen diğer isimlerin başvuru yapabileceğini söyledi.

"Olağan Kongre ve mali ve idari genel kurul aynı tarihlere denk geliyor. Birinci gün mali ve idari genel kurul, ikinci gün de kongre gerçekleşecek. İlk olarak 23 Ocak ve 24 Ocak günleri tarih olarak belirlendi. Bu günlerde gerekli çoğunluk sağlanamazsa 30 ve 31 Ocak günleri bu kongreleri gerçekleştireceğiz. Bu yıl yaklaşık13 bin üye aidatlarını yatırdı. Bu üyelerden 12.800'ü kongrede oy kullanabilecek. Böyle seçimlerde ne kadar fazla aday çıkarsa o kadar kulüplerin menfaatine bir durum ortaya çıkar. Ben de kulübün menfaatleri doğrultusunda aday sayısını çok olmasını isterdim. Bugün itibari ile Murat Aksu ve Yıldırım Demirören iki resmi aday olarak görünüyorlar. Kongreye üç gün kala listelerini divan kuruluna vereceklerdir. Bu süreye kadar başka bir isim de aday olabilir. Ancak seçime kadar başka adayın çıkmayacağı yönünde bir hava hakim. Eski yönetici arkadaşlarımızdan Metin Keçeli'de adaylık için çalışmalar sürdürüyordu ama henüz bir karar vermedi".

"BEN İKİ BAŞKAN ADAYININ DA BEŞİKTAŞLILIK DURUŞU İÇİNDE BİR SEÇİM ATMOSFERİ OLUŞTURACAKLARINA EMİNİM"

Başkan Karadeniz ayrıca iki başkan adayının da Beşiktaşlılık duruşuna yakışmayacak tavırlar içerisine gireceklerini sanmadığını söyledi.

"Her seçimin kendine mahsus bir havası vardır. İddiasız insanlar seçime girmezler. Ancak ben iki başkan adayının da Beşiktaşlılık duruşu içinde bir seçim atmosferi oluşturacaklarına eminim. Ben başkan adaylarının seçimden önce birbirlerinin yüzlerine bakamayacak şekilde bir propaganda yürütmemelerini tavsiye edeceğim ve bu konuda bir centilmenlik anlaşması imzalamalarına isteyeceğim. Bunu gerçekleştirmesek de Beşiktaş'a yakışmayacak bir kongre yaşanacağına inanmıyorum".


Bunları da Beğenebilirsiniz