« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yalçın Doğan: Çarın atlısı zamanında yetişti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İDAM mahkumları sırayla duvarın dibine diziliyor. Mahkumlar birer birer idam edilirken, sıra Dostoyevski’ye geliyor.
Tam o sırada çarın atlısı yetişiyor, çar idam mahkumlarına af ilan etmiş. Beşiktaş, lige sanki idam mahkumu gibi başlıyor. Arka arkaya beraberlikler, yenilgiler ve tam kritik bir zamanda iyi bir galibiyete ihtiyacı var. Çarın atlısının af ilanını bekler gibi. Af ilanı F.Bahçe’den geliyor. Beşiktaş, kapıyı Fink’in muhteşem volesiyle açıyor.
Maçın ilk devresinde aslında iki takım arasında tam bir denge var. Yakaladıkları gol pozisyonları hemen hemen eşit, fauller hemen hemen eşit, kornerler hemen hemen eşit. İstisna, yarının son dakikasında Alex’ten geliyor. Top çataldan geri dönüyor. İkinci devre başlar başlamaz, Beşiktaş’ın sanki mücadele azmi daha fazla. İlk fırsatı da zaten yine Beşiktaş kaçırıyor, Ekrem’in ayağından. Seyirci masum, hakem masum, sahadaki 22 futbolcu arasında masum olmayan 2 oyuncu var. Biri hemen her maçta herkesi sinir küpüne çeviren Fenerbahçeli Emre, diğeri herkesin sabrını taşıran Fenerbahçeli Kazım. Emre sakatlanıp oyundan çıkıyor, Kazım hak ettiği kırmızı kartla oyun dışı kalıyor.
Beşiktaş hak etti
İlk golü yedikten sonra Fenerbahçe savunması fena halde çözülüyor. Yine de oyunda sertlik yok, yine herkes masum.
Fenerbahçe o masumiyet içinde, sanki hafif tertip kaşarlanmış mangası gibi. Buna karşılık Beşiktaş, sanki amatör lise öğrencileri gibi.
Fenerbahçe’nin en iyisi Gökhan, Beşiktaş’ın en kötüsü Nobre. Mustafa Denizli neden Nobre’de ısrar ediyor, Daum neden Kazım’da ısrar ediyor, benim gibi amatör bir spor yazarı için, anlamak güç.
Maçı 40 yıllık arkadaşım fanatik Fenerbahçeli doktor Canbek Seven’le birlikte izliyorum. Fenerbahçe kukuletaları içinde, maç bittiği zaman Canbek sinir küpü gibi.
Beşiktaş, dün hak ettiği bir galibiyet elde ediyor. Bugüne kadar, bu sezon her maçta mutlaka gol atan Fenerbahçe, bu kez Beşiktaş savunmasını aşamıyor. Beşiktaş, çarın atlısından gelen müjdeyi hakkıyla hepimize armağan ediyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler