ERZURUM HABERLERİ

Yakutiye, Yurt, Yuva Çocuklarına Kayak Öğretti

IHA
27.02.2015 - 17:36Son Güncelleme :

YAKUTİYE BELEDİYESİNİN, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ YURT YUVA VE ÇOCUK EVLERİNDE BARINAN ÇOCUKLARA KAYAK EĞİTİMİ VERDİ. 1.5 AY SÜREN KURSUN ARDINDAN PALANDÖKEN DAĞINDA SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ. ALİ KORKUT, "BU ÇOCUKLAR İÇİN GÜZEL BİR İŞ YAPTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM" DERKEN, AİLE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ SEDAT ABDÜLHAKİMOĞULLARI, YAPILAN İŞİN TARİFİNİN OLAMAYACAĞINI SÖYLEDİ. SERTİFİKA TÖRENİ VERİLEN YEMEKLE SONA ERDİ.

IHA

Yakutiye Belediyesinin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Yurt Yuva ve Çocuk Evlerinde barınan çocuklara kayak eğitimi verdi. 1.5 ay süren kursun ardından Palandöken dağında sertifika töreni düzenlendi. Ali Korkut, "Bu çocuklar için güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum" derken, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdülhakimoğulları, yapılan işin tarifinin olamayacağını söyledi. Sertifika töreni verilen yemekle sona erdi.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un çocuklara verdiği söz ile başlayan Yurt Yuva ve Çocuk evlerinde barınan çocukları kapsayan kayak eğitimi tamamlandı. Programın sona ermesi üzerine Palandöken dağında kapanış ve sertifika töreni düzenlendi. Törene Başkan Yardımcıları Engin Kocadağıstanlı, Suat Hayri Güneş, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdülhakimoğulları ve personeli ile yuvada kalan çocuklar katıldı. Eğitim alan çocukların kayak gösterilerinin ardından kendilerine sertifikaları verildi. Yurt Yuva ve Çocuk Evlerinden gelen çocuklara kayak malzemeleri hediye edildi. Kayak öğrendiği için kendini çok mutlu hisseden Can Işık "Belediye Başkanımız Ali Korkut, bize ne istersiniz diye sormuştu. O gün kayak öğrenmek istiyoruz demiştik. Hiç inanmamıştık. Bizim için bir rüyaydı. Bunu gerçekleştiren Başkanımız Ali Korkut’a teşekkür ediyorum" dedi.
Başkan Ali Korkut 43 çocuğun çok istedikleri kayağı öğrendiğini, bununla birlikte kayak malzemesine kavuştuklarını hatırlattı. Korkut, "Çocukları mutlu etmek bir şey, bu çocuklarımızın mutluluğunu görmek daha çok şey. Biz onların yüzü gülsün diye, kayak malzemeleri sağladık, servis, yemek ihtiyaçlarını karşıladık. İnşallah içlerinden şampiyonluk getiren çocuklarımız çıkar. Erzurum Türkiye’nin kayak merkezi olması nedeniyle herkes kayak sporunu öğrenmeli. Erzurum marka olacaksa özellikle çocuklarımızın kayak sporunu öğrenmesi lazım. Bu gençler kayağı öğrendi. Başarılı olanları profesyonel olma yolunda destekleyeceğiz" dedi.
Sedat Abdülhakimoğulları ise, "Dezavantajlı çocuklarımıza temel kayak eğitimi verilmesi için tüm harcamalarını karşılayan yeni kayak kıyafetleri veren ve onların özgüveninin artmasına katkı sağladığı için değerli başkanımız Ali Korkut’a teşekkür ederiz. Erzurum’da yapılan sosyal faaliyetlerde görev sürem olan 9 aydan beri dikkatimi cezbeden kadın, yaşlı, engelli, çocuk hizmetlerine baktığımda Yakutiye Belediye Başkanım Ali Korkut ve Belediyenin büyük hassasiyetle bu alanlarda var olduğunu görmek bizi çok etkiliyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Yakutiye, Yurt, Yuva Çocuklarına Kayak Öğretti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yakutiye, Yurt, Yuva Çocuklarına Kayak Öğretti haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı