ESKİŞEHİR HABERLERİ

Yaklaşan 1 Kasım Seçimleri

IHA
28.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU'NUN EKONOMİ BAŞDANIŞMANI VE AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAYI PROF. DR. EMİNE NUR GÜNAY, ESKİŞEHİR’İN ÇOK KİMLİKLİ BİR ŞEHİR OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEREK, EKONOMİK ANLAMDA DA TÜRKİYE’NİN SAYILI KENTLERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ekonomi Danışmanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’in çok kimlikli bir şehir olduğuna dikkat çekerek, ekonomik anlamda da Türkiye’nin sayılı kentlerinden biri haline getireceklerini söyledi.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Prof. Dr. Günay, Eskişehir’in çeşitli kimliklerden oluştuğunu, gerçekleştirecekleri projelerle de bu çeşitliliği destekleyeceklerini kaydetti. Günay, “Öğrenci kenti, turizm kenti ve sanayi kenti diyoruz. Bu çok kimlikli yapıyı desteklememiz lazım. İnsan kaynağı olarak öğrenci kenti olması çok çok önemli. Sanayi altyapısı var. Bütün bunları bir araya getireceğiz. Turizmde çok güzel projelerimiz var. Turizm alanında da Eskişehir tekrar çok farklı bir konumda olacak. Bu sosyal yapıyı destekleyecek farklı projelerimiz var. Eskişehir’in bir özelliği var. Türkiye genelinde emekli nüfusu yüzde 13 dolaylarındayken bu oran Eskişehir’de yüzde 21. Demek ki aynı zamanda emekli yoğun bir nüfusumuz var. O yüzden emeklilerimize yönelik seçim vaatlerindeki politikalarımız direkt Eskişehir’de yaşayan emeklilerimizi de etkileyecek. Bizim hedefimiz sosyal ve kültürel dokusu gerçekten farklı olan Eskişehir’imizi İnşallah ekonomik anlamda da ileri yerlere götürüp Türkiye’nin sayılı şehirlerinden biri olmasını sağlayacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Yaklaşan 1 Kasım Seçimleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yaklaşan 1 Kasım Seçimleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı