BİTLİS HABERLERİ

Yakışık: “Kanı Kanla Değil, Su İle Yıkamak Gerekir”

IHA
18.09.2015 - 09:17Son Güncelleme :

MEDAV VAKFI GENEL SEKRETERİ NİZAMETTİN YAKIŞIK, SÜREÇLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU.

IHA

Medrese Alimleri Vakfı (MEDAV) Genel Sekreteri Nizamettin Yakışık; kanı kanla değil, su ile yıkamak gerektiğini söyledi.
MEDAV Vakfı Genel Sekreteri Yakışık, gerek ümmetin ve gerekse ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmasıyla ilgili bazı önerilerde bulundu. İslam aleminin en zorlu sürecinden geçmekte olduğunu belirten Yakışık, “İslam alemi maalesef zamanın en zorlu sürecinden geçmektedir. Çünkü bütün dünya emperyalistleri söz birliği yapıp Müslümanları tarihten ya silip veyahut işlevsiz bırakmak için hareket halindedirler. Bununla birlikte İslam alemi hala bunun farkında olmayıp birbirleriyle uğraşmaktadırlar. Sanki İslam alemi, emperyalistlerin elinde bir top gibi oyuncak haline gelmiş. Hal bu iken İslam aleminin tek çaresi Allah’ın kitabına ve peygamberin sünnetine dönüp tek vücut olmalarıdır. Kendi aralarında var olan suni ve mecazi ihtilafları görmemeleridir. Coğrafyamızda yaşanan olaylar ise hem tarihi hem de stratejik bakımından önem arz eder. Hiç şüphesiz yıllardan beri Kürt sorunu vardır. Emperyalistler de bunun halledilmemesi için büyük çaba sarf ediyorlar. Bazı İslam devletlerinin yöneticileri bunun farkında olup onların istekleri doğrultusunda hareket ederler. O devletlerin halkları ise bunun farkında olmayıp mukaddesatlar adına onları alkışlarlar. Kesin olarak bilinmelidir ki eğer bu sorun halledilmezse Türkiye’nin durumu emperyalistler tarafından iç savaş çıkartılarak harap haline getirilen Suriye, Mısır, Libya, Afganistan ve Yemen gibi olacaktır. Bunun için DİB, STK’lar, kanaat önderleri ve sorumluluk sahibi olan herkes bir araya gelip bu sorunu hemen halletmek için çaba sarf etmelidirler. Çünkü taraflar arasında üçüncü gücün var olması, aralarında adaletle hükmetmesi hem dinimizin hem de aklın gereğidir. Öyleyse Allah’ın emriyle barış her şeyden daha hayırlıdır. Ayrıca kanı kanla değil, su ile yıkamak gerekir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Yakışık: “Kanı Kanla Değil, Su İle Yıkamak Gerekir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yakışık: “Kanı Kanla Değil, Su İle Yıkamak Gerekir” haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:05
  • Yatsı
   18:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı