« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yakında Barça gibi oluruz

Frank Rijkaard, 6-0’lık Maccabi Netanya maçından sonra “Bir ay içinde daha iyi olacağız” derken, G.Saraylı futbolcular espriyi patlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FRANK Rijkaard’ın Barcelona’ya İspanya ve Avrupa’da zaferler kazandıran hücum futboluna Galatasaray da her geçen gün ayak uydurmaya başladı. Sarı kırmızılı kulübün “Total Futbol”u en iyi uygulatan teknik direktör tercihi ile takımın başına getirdiği Hollandalı hoca farkını açıkça gösteriyor. Son olarak 6-0’lık Maccabi Netanya maçındaki futbol, G.Saraylı taraftarları mest etti.

Antrenör Neeskens ile birlikte göreve geldiği ilk günden itibaren, takımın en zayıf yönü olarak gördüğü yan top ve duran top organizasyonlarına ağırlık veren Rijkaard, bunun semeresini kısa sürede aldı. Tobol ve Netanya maçlarında atılan toplam 13 golün 6’sı yan top ve duran toplardan geldi. Ayrıca hücum ağırlıklı 4-3-3 sistemi içinde oyunculara ‘tek pas’ kuralını dikte ettiren genç teknik adam, göze hoş gelen futbolun ortaya çıkmasını sağladı.

Galatasaray’ın başında geçirdiği 2 aya yakın zaman diliminde taraftarların sevgilisi haline gelen Frank Rijkaard, rakiplerini gole boğdukları Netanya karşılaşmanın ardından “Bir ay içinde daha iyi olacağız” derken, sarı kırmızılı futbolcular ise hedeflerini bir espriyle ortaya koydu: “Yakında tam Barcelona gibi oynarız”.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz