KAYSERİ HABERLERİ

Yahyalı Belediyesi Ekim Ayı Meclisi

IHA
05 Ekim 2015 - 16:34Son Güncelleme : 05 Ekim 2015 - 16:35

YAHYALI

IHA

Yahyalı Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantısı, Belediye Meclis ve Toplantı Salonunda yapıldı.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk başkanlığında toplanan belediye meclisinde ikisi ek olmak üzere 12 gündem maddesi görüşüldü.
Belediye Norm Kadrosunda kadro ihdası yapılması, Eş Başvuran olarak Avrupa Birliği projesine katılımla ilgili temsil ve ilzam yetkisi verilmesi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan programla ilgili “Yeryüzünde Cennet Yahyalı’da Eko Turizm Çalışmaları” faaliyeti ile ilgili Belediye Başkanına temsil ve ilzam yetkisi verilmesi, Çubuklu mahallesinde yapılacak olan kadastro çalışmaları ile ilgili 6 adet bilirkişi seçimi yapılması, İlyaslı, Kavacık ve Gazibeyli Mahallelerinde belirli parsel ve paftalarda uygulama imar planı değişikliği yapılması talebi ile ilgili İmar Komisyonu Raporları görüşülerek karara bağlandı.
Ayrıca 2016 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi, 2016 Yılı Vergi ve Harç Tarifeleri, 2016 Yılı Ücret Tarifeleri, Senirköy mahalle sınırlarında düzenleme yapılması talebi, Çiğilli mahallesi L34-C-13-D-1-B pafta, 1096 ada, 8, 10 ve 14 nolu parsellerde uygulama imar planı değişikliği yapılması talebi incelenmesi için ilgili komisyonlara havale edildi.
Yahyalı Belediyesi’nin yürüttüğü Avrupa Birliği ve Oran Kalkınma Ajansı projeleri hakkında meclis üyelerine bilgiler veren Başkan Esat Öztürk, “ Yahyalı’da turizmin gelişimi ve doğal güzelliklerimizin tanıtımı için önemli bir projemiz Oran Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi. Projemiz şuan uygulama safhasında. Turizm için İkinci projemizde hazır. Yakında başvurusunu yapacağız. İnşaallah Yahyalı’yı önemli bir Turizm Merkezi haline getirmek istiyoruz, bunu başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Yahyalı Belediyesi Ekim Ayı Meclisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yahyalı Belediyesi Ekim Ayı Meclisi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:33
  • Yatsı
   21:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı