Dünya Haberleri

  Yahudi soykırımını müttefikler uydurmuş

  Hürriyet Haber
  29.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın Temmuz ayında Almanya Başbakanı Angela Merkel’e yolladığı mektubun içeriği belli oldu. Ahmedinejad’ın mektubunda Yahudi soykırımının, İkinci Dünya Savaşı’ndan yenik çıkan Almanya’yı zor durumda bırakmak için karşı cephenin icat ettiğini öne sürdü.

  Ahmedinejad, "Eğer bu ülkeler, özellikle de İngiltere, soykırımdan sağ kurtulanlar için sorumluluk taşıyorsa, niye onların kendi ülkesine yerleşmesine izin vermedi" diye sordu. İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, daha önce de Yahudi soykırımının, Ortadoğu’da İsrail devletinin kurulabilmesi için yaratılmış bir efsane olduğunu öne sürmüştü.

  Livni ALMANYA’DA

  Öte yandan dün Almanya’da Federal Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeir ve Başbakan Angela Merkel ile görüşen İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, uluslararası toplumdan İran’ın nükleer silah elde etme girişimlerinin durdurulmasını istedi.

  İran ile görüşmelerin ancak nükleer programı durdurması halinde sürdürülmesi gerektiğini belirten Tzipi Livni, "İran’a yaptırım uygulamanın zamanı geldi. Çünkü İran baskı olmadan boyun eğmez" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı