Teknoloji Haberleri

  Yahoo Screen servisi kapatıldı

  Hürriyet Haber
  06.01.2016 - 13:17 | Son Güncelleme:

  2015'te hisse değerlerinde yüzde 30 düşüş ile finansal sorunlar yaşayan Yahoo, çevrim içi video platformu olan Yahoo Screen hizmetini tamamen kapattı.

  Yahoo, 2012 yılından beri pek hareketli olmayan gidişatına, 2015’te yaşadığı yüzde 30 hisse değerlerindeki düşüş ile büyük bir darbe yedi. Firma o saatten sonra Alibaba dahil olmak üzere, birkaç hissenin satılması üzerinde planlar yapıyordu.

  2015in en çok arananları2015'in en çok arananları

  Şimdi ise firmanın video platformu ve mobil uygulaması olan Yahoo Screen kapatıldı. Shiftdelete'in haberine göre Comedy Central için Viacom ile, Saturday Night Live için NBC ile anlaşılmasına rağmen Yahoo, rakipleri Netflix ve Amazon kadar başarılı olamadı. Kalan video içeriklerin, artık anasayfaya ya da Yahoo Tech ile Yahoo Sports sayfalarına yönlendireceği söyleniyor.

  Yahoo şifreyi hayatımızdan çıkarıyorYahoo şifreyi hayatımızdan çıkarıyor

  “Yahoo video içerikleri ve partnerlerimizin videoları, Yahoo Screen’den dijital magazinlerimize aktarılıyor. Böylece kullanıcılarımız, birbirini tamamlayıcı içerikleri tek bir yerde bulabilecek.” açıklamalarıyla Yahoo sözcüsü, bu kapatma işleminin geçen hafta içinde resmileştiğini, Yahoo Screen iOS ve Android uygulamalarının mağazadan geri çekildiğini söyledi.

  Yahoodan Whatsappa rakip uygulamaYahoo'dan Whatsapp'a rakip uygulama

  Yahoo Screen’in kapanışı, İnternet devi Yahoo için başka bir kötü haber. Zaten birkaç ana hizmetini satmayı planlayan firma, bu olayla birlikte finansal kötü gidişatına dur demekte bir hayli zorlanacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı