Gündem Haberleri

  Yahoo karını ikiye katladı

  Hürriyet Haber
  08.04.2004 - 13:24 | Son Güncelleme:

  İnternetteen çok ziyaret edilen site olmasından dolayı reklam verenlerin gözdeleri arasında yer alan Yahoo, yılın ilk çeyreğinde karını ikiye katladı.

  Merkezi California'da bulunan Yahoo'dan yapılan açıklamaya göre, hisse başına 14 cent kazanan şirket, 101 milyon dolarlık kar elde etti. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde hisse başına 8 cent kazanan şirket, 46,8 milyon dolarlık kar açıklamıştı.

  Yılın ilk üç ayında elde edilen gelirin ise 758 milyon dolara ulaştığı kaydedildi. Geçtiğimiz yıl aynı dönemdeki gelir 283 milyon dolarda kalmıştı.

  Yahoo Başkanı Terry Semel, "Yahoo'nun performansı yüksek beklentilerimizi bile geride bıraktı" derken, Yahoo'nun karlılığının artması sitenin popülerliğini artırmak ve daha fazla reklam çekmek için son zamanlarda şirketin yaptığı değişikliklere ve pek çok hizmetini ücretli hale getirmesine bağlanıyor.

  Yahoo'nun ilk çeyrekteki abone geliri 88 milyon doları bulurken, bu rakamın geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki 64 milyon dolarlık abone gelirinden yüzde 39 oranında fazla olduğu kaydediliyor. Yahoo'nun geçtiğimiz yıl 2,9 milyon olan abone sayısı da Mart sonu itibariyle 5,8 milyona ulaşmış durumda.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı