Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yağmur'dan "Beni okutun" çağrısı

  A.A
  16.10.2008 - 11:58 | Son Güncelleme:

  Ağrı'nın Çukuralan köyünde yaşayan Yağmur Karataş, köyde incelemelerde bulunan Vali Mehmet Çetin'den okumak için yardım istedi.

  Çukuralan Köyüne incelemelerde bulunmak üzere köye gelen Vali Çetin'i köy girişinde vatandaşlar karşıladı.

  Vatandaşlarla sohbet eden Vali Çetin'in yanına, köyde yaşayan ve maddi imkansızlıklar nedeniyle liseye devam edemediği öğrenilen Yağmur Karataş, (16) geldi. Karataş, Vali Çetin'e “Vali amca okumak istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun, okutun” dedi. Karataş'ın sözlerinden oldukça duygulanan Vali Çetin, Yağmur Karataş'la bir süre sohbet ettikten sonra İl Milli eğitim Müdürü Turgut Koçak'a, Karataş'ın okula devem etmesi için gerekli işlemlerin yapılması talimatını verdi.

  Ağrı'da okumayan kız çocuğu kalmayacağını ifade eden Vali Mehmet Çetin, köy kadınlarından kızlarını okutmalarını istedi.
  Köylülerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Çetin, “elimizden geldiğince kırsal bölgelere çıkarak, vatandaşlarımın sorun ve sıkıntılarını yerinde tespit ediyorum, çözümü noktasında gerekenleri acilen yaptırıyoruz. Küçük Yağmur'un okuması için gerekli talimatları verdim, acilen okula başlamasını istedim. İnşallah bu dönem, küçük yavrumuzu okula başlatacağız” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı