Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yağmura koşmak

YENİ Malatyaspor maçı bitmiş, soyunma odasına ölüm sessizliği çökmüştü. Aykut Kocaman futbolculara dönerek, “Bu geceyi bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Futbol hayatım boyunca hiç bu kadar kötü bir anım olmamıştı” dedi.

Türkiye’nin gündemini değiştiren maçın ardından gazetelerde “Eyvah Eyvah 29” başlığının atıldığını hatırlıyorum.

Önceki gece eşimle birlikte seyrettik Eyvah Eyvah 2’yi. Küfür etmeden, bel altından konuşmadan da komedi filmi çekileceğini kanıtlayan Ata Demirer (Hüseyin), yıllar sonra bulduğu babasıyla bir konuşma yapıyordu filmde. Ali Rıza Bey, her oğulun bilmesi gereken önemli bir öğüt verdi Hüseyin’e. “Hayatın boyunca tutkularının peşinden koş. Keşke yapabilseydim, diyeceğin birşey kalmasın ardında. Bunun için de çok çalış ve sonuna kadar mücadele et.”

Çok çalıştı Fenerbahçe ligin ikinci yarısında. Çok istedi. Hatalar yaptı, zaafları oldu. Tıpkı dün geceki gibi lehine ve aleyhine verilen kararlar büyük tartışma yarattı. Ama herşeyin ötesinde 9 puan farkı kapatmayı ve şampiyon olmayı çok istedi.

15 yıl önce F.Bahçe’den ayrıldıktan birkaç hafta sonra İngiltere’deydi Aykut Kocaman. Euro 96’da mücadele eden Türkiye’yi desteklemek için tribündeydi. Futbolu bıraktıktan sonra bir daha Fenerbahçe’ye dönmeyi, teknik adamlık yapmayı, takımı şampiyonluğa taşımayı hayal etmiyordu belki de. Ama o görevi üstlendikten sonra kendisi için tek başarı kriterinin lig şampiyonluğunu kazanmak olduğunu biliyordu.

Kocaman döndü

Kırılarak ayrıldığı renklerine geri dönüşü Kocaman oldu Aykut’un. Ligin ikinci yarısında hemen her maça damgasını vurdu. Alex ve Santos gibi iki yıldızın ona verdiği desteğe Emre, Gökkan, Mehmet gibi yürekler eklenince de 18. şampiyonluk geldi.Fenerbahçe’nin bu şampiyonluğu maddi açıdan, manevi yönden büyük katkı yapacak camiaya. Belki de “Eyvah Eyvah 18” başlığını atmalıydım yazıya. Ama dün yağmurda mücadele edenleri gördükten sonra, maç biter bitmez Rıza Çalımbay’ı tebrik edip soyunma odasına giden adam için attım başlığımı. Bazısı yağmurda koşar mücadele eder, bazısı da büyük bir arzuyla yağmura koşar.

BEĞENDiM
Sivasspor’un alnının akıyla 90 dakika mücadele etmesini.

BEĞENMEDiM
Fenerbahçe’nin bu kadar önemli maçtaki savunma anlayışını.

DİKKAT
Fenerbahçe ligi 84 golle bitirdi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI