Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yağmur sürecek mi

  Fırat KESKİNKILIÇ/ EDİRNE, (DHA)
  17 Eylül 2012 - 10:21Son Güncelleme : 17 Eylül 2012 - 10:21

  EDİRNE’de şiddetli rüzgar, bir evin çatısını uçurdu, elektrik tellerini koparttı. Çatıdan uçan parçalar nedeniyle bir evin balkonunun camı kırıldı, balkon duvarında 10 santimetrelik delik oluştu. Kentte çok sayıda ağaç devrildi.

  Saat 06.00 sıralarında çıkan şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgarın saatteki hızının 33 kilometreye kadar ulaşması nedeniyle Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki Aydın Apartmanı’nın çatısı uçtu. Çatıdan uçan parçalar, karşıdaki Enez Apartmanı’nın birinci katındaki Hayri ve Sadiye Tarımcı çiftinin yaşadığı evin balkon camını kırdı ve büyük bir odun parçası da balkon duvarına saplandı. Duvarda 10 santimetrelik delik oluştu. Ayrıca karşıdaki başka bir apartmanın otoparkında bulunan Mustafa Uslu’ya ait otomobilin de camı kırıldı.

  Sadiye Tarımcı, gürültüye uyandıklarını söyledi. Tarımcı, "Çevresi kapatılan balkonlu odada torunum uyuyordu. Gürültü sonrası yanımıza geldi. İyi ki balkonu kapattırmışız. Yoksa kapatılan yerin camı yerine torunumun olduğu odanın camı kırılabilir ve torunum zarar görebilirdi" dedi.

  Ayrıca rüzgar nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi. Devrilen ağaçlar nedeniyle kapanan yollar, itfaiye ve polis ekiplerinin çalışmasıyla açıldı.

  Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, bugün rüzgarın saatte 40 ila 60 kilometre hızla esmesinin beklendiğini bildirdi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı