ANTALYA HABERLERİ

Yağmur ormanları Expo'da

DHA
30.03.2016 - 10:25Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA'nın 22 Nisan'da açılışı yapılacak Expo 2016'da üst yapılardan büyük bölümü tamamlandı. Expo Serası veya Yağmur Ormanları Serası olarak da adlandırılan serada, tropik ve yağmur ormanlarında yetişen bitki türleri sergilenecek.
A1 kategorisinde botanik dalında Türkiye'de ilk defa düzenlenecek bu dev organizasyon için Aksu'da 1121 dekar alanda yaklaşık 2 yıldır devam eden yoğun çalışmalar neticesinde kule hariç birçok yapı tamamlandı. Bu yapılar arasında en dikkat çekenlerden biri de Yağmur Ormanları Serası olarak da adlandırılan Expo Serası oldu.
51 metre çapında 2568 metrekare alandan oluşan ve en yüksek noktası 20 metre olan serada tropik iklim bitkileri ve Amazon gibi yağmur ormanlarından Antalya'ya getirilen bitkiler bulunuyor. Birçoğu Türkiye'de bilinmeyen ve görülmeyen bu bitki türlerinden oluşan serada, 44 tür ve 500'ün üzerinde bitki bulunuyor. Sıcaklığı 22-24 derece arasında tutulan serada nem oranı da yüzde 70-80 dolayında tutuluyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Yağmur ormanları Expo'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yağmur ormanları Expo'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı