İZMİR HABERLERİ

Yağmur Çocuk Aktivite ve Oyun Merkezi açıldı

DHA
30.04.2017 - 10:28Son Güncelleme :
DHA

BORNOVA Belediyesi’nin, anne babaların çocuklarını yarım günlüğüne bırakıp kendilerine zaman ayırabilmeleri için projelendirdiği Yağmur Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nin açılışı yapıldı. Merkez’e, talihsiz bir olay neticesinde 9 yaşında yaşamını yitiren Bornovalı Yağmur Kaldıran’ın ismi verildi. Bornova Belediyesi çocuk oyun ve aktivite merkezinin ilkini “Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde geçen yıl açmıştı.

Bornova Belediyesi’nin Evka-3’te 1000 metrekare alanda kurduğu 125 metrekare kapalı alana sahip Yağmur Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nin açılışı yapıldı. Anne ve babaların çocuklarını yarım günlüğüne bırakıp kendilerine zaman ayırabilmeleri için projelendirdiği Merkez’den 3-6 yaş arasındaki çocuklar yararlanabilecek. Yarım gün Merkez’e bırakılabilecek çocuklar, resim, drama, tiyatro, müzim ve Türkçe dil etkinliklerine katılıp deneyler yapacak. Ücretsiz hizmet verecek Merkez’den sabah ve öğleden sonra toplam 60 çocuk yararlanabilecek. Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrenci ve öğretim üyelerinin katkılarıyla kurulan Merkez’den yararlanabilmek için ailelerin önceden kayıt yaptırması gerekiyor. Merkez’e getirilen çocuklar bahçede açık hava oyunları oynama imkanına da sahip olacak. Merkez’e adı verilen, talihsiz bir olay neticesinde 9 yaşında yaşamını yitiren Yağmur Kaldıran’ın annesi Fikriye Kaldıran ve babası Tamer Kaldıran ile dayısı Haydar Demir de açılışa katıldı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da eşi Hikmet Atila ile birlikte katlıdığı açılışta Yağmur’un annesi Fikriye Kaldıran’ın gözyaşları sel oldu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yağmur Çocuk Aktivite ve Oyun Merkezi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 10 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yağmur Çocuk Aktivite ve Oyun Merkezi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı