« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yağmur böyle istedi

Formula 1'de sezonun son yarışı olan Japonya Grand Prix'sine Ferrari pilotu Rubens Barichello ilk sıradan başlayacak. Yağmur altında koşulan sıralama turları sonucunda şampiyonluğun en önemli adayı Michael Schumacher 14., Alman pilotun tek rakibi Kimi Raikkonen ise 8.cebin sahibi oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1 takviminin en hızlı pistlerinden biri olan Suzuka'yı 1:31.73'le tamamlayan Ferrari pilotu Rubens Barichello yarın koşulacak yarışta pole pozisyonunun sahibi oldu. Kariyerindeki altıncı şampiyonluğuna ulaşarak bir rekora imza atmak için sadece 1 puana ihtiyacı olan Alman pilot Michael Schumacher ise yağmur altında tamamladığı pisti 1:34.302 ile tamamladı ve takım arkadaşından 3, şampiyonluktaki tek rakibi Raikkonen'den ise 1 saniye geride kalarak 14. sıraya yerleşti.

Şampiyonluk heyecanının doruk noktasına ulaştığı Japonya Grand Prix'sinde sonuçlanacak bir diğer heyecan ise takımlar klasmanı. Özellikle Barichello'nun pole pozisyonunu elde etmesiyle bu klasmanda da ümitlenen Ferrari'nin en yakın takipçisi Williams'ın Kolombiyalı pilotu Montoya ise Barichello'dan 0.7 saniye daha yavaş kalarak ikinci cebin sahibi oldu.

Yarışı birinci sırada tamamlarsa hem takım arkadaşına, hem de takımına büyük bir iyilik yapmış olacağını söyleyen Barichello, "Eğer damalı bayrağı ilk sırada görürsem hem Michael'in hem de takımın işine yarayacak. Neler yapabileceğimi göreceğiz" şeklinde konuştu. Indianapolis'te şampiyonluk şansını kaybetmesine rağmen hala ikincilik şansı bulunan Montoya ise sadece takımlar klasmanına odaklandığını belirterek, "Yarışı kazanmak benim için önemli, çünkü bu takıma yardımcı olacak" şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler