Gündem Haberleri

  Yağmur altında baygınlık geçirdiler

  Fırat KESKİNKILIÇ/BOLU-Davut AKTAŞ/TEKKEKÖY
  29.10.2003 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığının 5 dereceye düştüğü Bolu'daki cumhuriyet koşusuna ilköğretim ve liselerden 472 öğrenci katıldı. 1 ve 3 kilometrelik parkurları tamamlayan öğrenciler, baygınlık geçirdi. Yoğun yağmur altında koşan öğrenciler güçlükle yarışı tamamladı. Ağlayan öğrencileri öğretmenleri teskin etmeye çalıştı.

  Cumhuriyet Koşusu'nda terlemeleri nedeniyle üşüyen öğrenciler ise öğretmenlerinin kabanlarının ve paltolarının altına girdi. Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Muharrem Karataş, çocukların üşüdüğünü görünce, 3 öğrenciyi kabanının altına almaya çalıştı.

  Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde protokol mensupları Türkiye'de ilk kez tek tip takım koyu lacivert elbise giyip kırmızı beyaz çizgili kravat takarak ‘Cumhuriyete Saygı Yürüyüşü’ yaptı. Tek tip elbiseler kaymakamlık tarafından ‘Style Time’ firmasına 45 milyon liraya 3 taksitte diktirildi. Kaymakam Kamil Kıcıroğlu'nun başı çektiği yürüyüş, sağanak altında yaklaşık 2 kilometre sürdü.

  FENER ALAYI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 80. yılı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'nın katılımıyla Edirnekapı'da toplanan vatandaşlar ile bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, zabıta ve itfaiye araçlarıyla birlikte Saraçhane'deki belediye binasına kadar konvoy halinde ilerledi. Vatandaşlar, ellerindeki bayraklar ve meşalelerle Cumhuriyet coşkusunu yaşarken, Başkan Gürtuna, şarkıcı Şahsenem ve oyuncu Perihan Savaş ile otobüsten halkı selamladı. Konvoy belediye binasının önüne geldiğinde havai fişek gösterisi yapıldı. Burada konuşan Gürtuna, ‘‘Ramazan ayının ve Cumhuriyet'in coşkusunu yaşıyoruz. Birlik ve dirlik içinde geleceğe hep beraber yürüyeceğiz. Ayrılık gayrılık yok’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı