« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yağmur altında açılış

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Fenerbahçe Bingöl Futbol Okulu'nu hizmete açtı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bingöl'de seçim çalışmalarını sürdüren Yılmaz, Fenerbahçe Spor Kulübü Spor Okulları Merkezi tarafından kurulan Fenerbahçe Bingöl Futbol Okulu'nun açılış törenine katıldı.

Aşağıçarşı Sentetik Futbol Sahası'nda düzenlenen törende konuşan Yılmaz, her fırsatta amatör spor kulüplerine destek olduklarını belirterek, “Sadece sahada koşan 11 kişi spor yapmıyor. Bütün toplum olarak spor yapmalıyız. Gençlik ve sporun da gelişmesi, genişlemesi lazım. Biz de hükümet olarak elimizden geldiğince destek oluyoruz” dedi.

Fenerbahçeli olduğunu anımsatan Yılmaz, diğer bütün spor kulüplerinin de centilmence mücadele etmesinden yana olduğunu ifade ederek, Bingöl'de futbol okulu açtıkları için başta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere tüm Fenerbahçe camiasına teşekkür etti.

Futbol okulunun Bingöl için önemine değinen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Hükümet olarak sporu önemsiyoruz, spor kulüplerine destek veriyoruz. Spora önem veren Yeni Mahalle'ye de bir spor tesisi kazandırıyoruz. Pazartesi günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından ihaleye çıkarılıyor. İnşallah o da spora katkıda bulunacak. Yine amatör spor kulüplerine elimizden geldiğince destek oluyoruz. İnşallah Fenerbahçe Spor Kulübü Bingöl Futbol Okulu da Bingölümüze hayırlı olur. Bingölümüze, ailelerimize, çocuklarımıza, Bingöl'ün genel olarak kalkınmasına, gelişmesine destek olur.”

Yağmur nedeniyle konuşmasını kısa tutan Yılmaz, Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerine ve spor okuluna emeği geçenleri tebrik etti. Konuşmaların ardında Fenerbahçe Bingöl Futbol Okulu sorumlusu İbrahim Aydınlı, Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı formayı Devlet Bakanı Yılmaz'a hediye etti.

Yılmaz, daha sonra futbol okuluna devam eden öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kaleye şut çekti.
Fenerbahçe Bingöl Futbol Okulu açılışına Yılmaz'ın yanı sıra, Vali Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Serdar Atalay, İl Gençlik ve Spor Müdürü Şefik Kara, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz