Ege Haberleri

EGE

  Yağmur Adamlardan ziyaret

  İZMİR (DHA)
  14 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 13 Eylül 2012 - 13:30

  Güzelbahçe’nin Çamlı Köyü’nde faaliyet gösteren Ege Otizm Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi ziyaret etti.

  Çamlı Köyü’nde beş dönüm arazi içerisinde yaşları 6 ile 20 arasında değişen otizm hastalarının fiziksel, zihinsel ve psikolojik olarak rehabilitelerinin sağlandığı Ege Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Topuz, Başkan Yardımcısı Ömer Kaya, spor öğretmeni Müjgan Baran ile otistik iki çocuk, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi ziyaret etti.

  Kulüp çalışmaları hakkında Başkan İnce’ye bilgi veren Ege Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Topuz,“Eğitmenlerimiz, öğrencilerin ilgi ve becerilerini ortaya çıkarmak, davranış biçimlerini düzenlemek ve sosyal hayatlarında başarılı bireyler olmaları için çalışıyor. Öğrencilerin gelişim ve yeteneklerine göre farklı spor branşları öğretiyoruz. Yüzmeden masa tenisine, basketboldan voleybola ve futboldan bisiklete kadar pek çok sporu uzman eğiticilerimiz öğretiyor” dedi.

  Başkan İnce’ye destekleri nedeniyle teşekkür eden Topuz, bir de çini işlemeli tabak sundu. Yıllar önce ünlü oyuncu Dustin Hofman’ın rol aldığı “Yağmur Adam” filmini izlediği zaman otistiklerin yaşamı ve otizm hastalığı ile ilgili çok detaylı bilgiye sahip olduğunu söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de otistiklere her türlü desteği vermeye ve onlarla birlikte olmaya hazır olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı