Ege Haberleri

EGE

  Yağma iddiasıyla yakalandılar

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  10 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 09 Haziran 2013 - 16:12

  İZMİR'de, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto eden grubun zarar verdiği işyerinden alınan DVD oynatıcıyı tekrar aynı işyerinin işletmecilerine satmaya çalıştıkları belirtilen H.G. ve üniversite öğrencisi A.B.K. yakalandı.

  Geçen 1 Haziran Cumartesi günü Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto eden kalabalıktan bir grup, bir uluslararası kahve zincirinin şubesine saldırdı.

  İşyerinin camlarını kıran ve içerisindeki mallara zarar veren gruptakiler, daha sonra buradan ayrıldı.

  Geçen hafta içerisinde, iki kişi, kahve zincirlerinin İstanbul merkez müdürlüğünü arayıp, ellerinde bu işyerinden alınmış DVD cihazının olduğunu ve satmak istediklerini söyledi. Yurtdışından getirtilen, sadece bu firmanın bayilerinde kullanılan cihazın geri alınması için telefon numaraları alınan iki kişi, buluşma yerine geldiklerinde polis tarafından yakalandı.

  Gözaltına alınan H.G. sorgusunda işyerine zarar verildiği sırada içeriden çıkan bir kişinin kendisine bu aleti verdiğini ileri sürdü. Üniversite öğrencisi A.B.K. ise, içeriye girmediğini ancak arkadaşının bu cuhazı alarak dışarı çıktığını itiraf etti. A.B.K., ifadesi alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. H.G. ise, adliyeye sevkedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı