Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yağlı güreş kaldırıldı

Yağlı güreş müsabaka yönetmeliği ve karakucak güreş yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan değişikliklerle “Yağlı Güreş Müsabaka Yönetmeliği”, “Güreş Federasyonu Karakucak Güreş Yönetmeliği”, “Wushu Ji ve Duan Sınav Yönetmeliği”, “Atletizm Hakem Yönetmeliği” ve “Türkiye Deplasmanlı Greko-Romen ve Serbest Güreş Lig Müsabakaları Yönetmeliği”nin yürürlükten kaldırıldığı duyuruldu.

Ayrıca, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Sporcu Eğitim Merkezleri Yönetmeliğinin 14. maddesinde de değişiklik yapıldı. Buna göre, Sporcu Eğitim Merkezi'ne gündüzlü statüde ilköğretim beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci sınıfta okuyanlar, yatılı statüde ise yedinci ve sekizinci sınıfta okuyanlar başvurabilecek.

Aynı Yönetmeliğin 23. maddesi ise “Uluslararası yarışmalara katılanlar ile Türkiye şampiyonalarında ilk üç dereceye girmiş olup 18 yaşını geçmeyen faal sporcular, merkezin faaliyette bulunduğu spor branşı olması şartıyla il müdürlüğünün talebi, ilgili federasyonun uygun görüşü ve Genel Müdürlüğün onayı ile merkeze sınavsız alınabilir” şeklinde değiştirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz