Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Yağların gücü

Suna Abla, bir programda saçların yeniden çıkması için bir karışım söylediğinizi duydum.

Ama siz reçeteyi verirken başka bir odadaydım ve not alamadım. Benim saçlarımın yarısı son 4 senede döküldü. Üstelik daha 18 yaşındayım. Lütfen yeniden çıkması için bana bir şey önerin... Teşekkür ederim. Çiğdem B.

Öncelikle bunun için bir uzmana görünmeni tavsiye edeceğim. Benim vereceğim formül ise şu; üç çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı kekik yağı, bir çay kaşığı kuru maya, bir çay kaşığı deniz tuzunu karıştır. Eğer saçın boyalıysa, bu karışıma bir yumurta sarısını da ekle. Bunu haftada bir gün saçlarına sürüp iki saat beklet, ardından yıka... Kullandığın şampuanın içine bir Aspirin atmanın da yararını görürsün.

Lahana yaprağı varis ağrısını azaltıyor

Suna Hanım, benim varislerim var ve her geçen gün rahatsızlığın ilerlediğini görüyorum. Görüntü beni çok rahatsız ediyor. Varisin damarların zayıflığından olduğu söyleniyor. Damarları güçlendirmek ve hastalığın ilerlemesini durdurmak için bana ne tavsiye edersiniz? Ayşe ERDOGAN

Temiz havada yürüyüş yapın, sıkı çoraplar giymeyin. Doktora görünüp uyarıları dikkate alın. Ağrı yaparsa, lahana yapraklarını haşlayıp, ılık yapraklarla hasta bölgeyi sarın.

Ağda ve jilet leke yapabilir

Suna Hanım, koltuk altı cildindeki kararma nasıl giderilir? Bunun jiletten kaynaklanmış olabileceği söylendi, artık o bölgedeki tüyler için sir ağda kullanıyorum. Bu değişiklik şikayeti azaltır mı? Ö. Çakmak
Sıcak ve sert çekilen ağdalardan kaçının, çünkü bu yöntemler deriyi tahrip ediyor. Jilet de düzgün kullanılmadığı takdirde leke bırakır. Önemli olan her iki yöntemin de doğru şekilde uygulanması... Lekeyi azaltmak için ise eşit miktarda limon suyu ve bebe yağını karıştırıp, o bölgeye masaj yapın. Kuruduktan sonra kaliteli bir pudra sürün.
X