Gündem Haberleri

  Yağışlı hava geri geliyor

  Hürriyet Haber
  17.05.2011 - 15:18 | Son Güncelleme:

  Güneşli günler yerini yağışa bırakacak. Perşembe ve cuma günü yurt genelinde yağış bekleniyor. Sıcaklıklar tüm yurtta azalacak. Hafta sonu ise güneş yeniden yüzünü gösterecek.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara'nın güneyi, İç Ege, Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Edirne, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Tokat ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Rüzgar genellikle güney ve doğu, ülkenin güneydoğusu ile kuzey kesimlerde kuzey yönlerden hafif arasıra orta, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerine  çıkarken, yurdun büyük bölümünde yarından itibaren bahar mevsimine uygun sağanak  yağış geçişleri görülecek.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden  edindiği bilgiye göre, geçen hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde  mevsim normallerinin oldukça altında seyreden hava sıcaklığı, hafta başından  itibaren mevsim normallerine ulaştı.

  Beklenen artışlarla birlikte hava sıcaklığının özellikle iç bölgelerde,  yer yer mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerine çıkması bekleniyor.

  Isınmaya bağlı olarak bu gece ve yarın, Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli  illerini kapsayan İç Ege'de, Isparta, Burdur'u kapsayan Göller Yöresi'nde, Bolu,  Karabük, Kastamonu, Erzurum, Kars ile Ardahan çevrelerinde kısa süreli yağışlar  dışında hava yurt genelinde güneşli ve sıcak olacak.

  Yarından itibaren hafta boyunca yurdun büyük bölümünde bahar mevsimine  uygun sağanak yağış geçişleri görülecek. Bu yağışlar, hafta sonuna kadar kuzey ve  iç bölgelerde aralıklarla devam edecek.
   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı