Gündem Haberleri

  Yağışlı hava geliyor

  ANKA
  15.05.2010 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin batı kesimleri, Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girerken, hava sıcaklığı da 3 ila 5 derece azalacak.

  Devlet Meteoroloji işleri genel müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin doğu kesimlerindeki yağışlara ilave olarak, batı bölgelerin Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı, batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar ise, genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Ege kıyıları ile akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

  Meteoroloji, rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden, öğle saatlerinden sonra Ege kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Marmara'da kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Yapılan tahminlere göre bazı iller de hava durumu şöyle olacak:

  İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek. (28)

  ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı. (28)

  İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek. (31)

  ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (30)

  ANTALYA: Parçalı, zamanla çok bulutlu. (30)

  SAMSUN: Parçalı bulutlu. (27)

  ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı. (21)

  DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu. (32)

  BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

  Yapılan tahminlere göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; akşam saatlerinden sonra güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; öğle saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esecek.

  AKDENİZ: Parçalı zamanla batı kesimleri çok bulutlu, zamanla Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Ankara ile akşam saatlerinde Çankırı ve Kırıkkale çevreleri aralıklı ve kısa süreli sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Zonguldak, Bolu ve Düzce ile akşam saatlerinde Karabük çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri aralıklı ve kısa süreli sağanak ve gökgütültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Igdır, Van ve Hakkari) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı