Gündem Haberleri

  Yağışlı hava geliyor

  ANKA
  09.12.2009 - 11:14 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin doğusu ile Marmara, Trakya ve Batı Karadeniz’in bir bölümünde yağış beklenirken, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  BOLU'DA SİS

  Türkiye’nin doğusu ile Marmara, Trakya ve Batı Karadeniz’in bir bölümünde yağış beklenirken, sıcaklıklarda önemli bir değişik olmayacak.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, Türkiye’nin doğu kesimleri ile Edirne, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Düzce, Bartın ve gece saatlerinde İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta, Marmara'da gece saatlerinden sonra kuvvetli olarak esecek.

  HAFTA SONU YAĞIŞLI GEÇECEK

  İstanbul'da, hafta sonu hava sıcaklığı 1-2 derece düşerek, yağışlı geçecek.

  İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede parçalı çok bulutlu hava, yerini yarın akşamdan itibaren yağışlı havaya bırakacak. Bu gece, bölgenin kuzeyi hafif yağmurlu, gece yarısından itibaren ise Çanakkale ve Balıkesir çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  Hava sıcaklığında ise bu gece önemli bir değişiklik beklenmezken, yarın bölgenin güney ve batısında sıcaklık 1-2 derece azalacak.

  Rüzgar ise kuzey-kuzeydoğudan orta kuvvette, geceden itibaren bölgenin kuzey ve batısında kuvvetli, yarın Çanakkale çevrelerinde zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Rüzgarın, İstanbul ve Tekirdağ'da yarın zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde, Çanakkale çevrelerinde ise fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı, ilgililer ve vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

  Bu arada, parçalı çok bulutlu ve zaman zaman sağanak yağışlı hava, cumadan itibaren yerini yağışlı havaya bırakacak. İstanbul'da, yarın sıcaklık 14-8, cuma 12-10, cumartesi 10-7 ve pazar günü de 12-8 şeklinde olacak.

  BÖLGELERE GÖRE HAVA

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli, öğleden sonra İstanbul ve Kocaeli hafif yağmurlu, gece saatlerinden itibaren Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit ilçeleri sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Bilecik çevrelerinde yer yer sis görülecek. Rüzgar gece kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

  EGE: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyıları çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevreleri sağanak yağışlı geçecek. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin batı kesimlerinde yer yer sis görülecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri hafif yağmurlu geçecek. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

  ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzincan, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Iğdır çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batman ve Siirt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı