KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Yağışlarla Birlikte Mantar Bereketi Yaşanıyor

IHA
30.10.2015 - 11:33Son Güncelleme :

KAHRAMANMARAŞ’IN GÖKSUN İLÇESİNDE YAĞIŞLARLA BİRLİKTE DOĞADA KENDİLİĞİNDEN YETİŞEN MANTARLAR, VATANDAŞLARI ORMANA ÇEKİYOR.

IHA

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde yağışlarla birlikte doğada kendiliğinden yetişen mantarlar, vatandaşları ormana çekiyor.
Yağışların ardından güneşin çıkmasıyla birlikte vatandaşlar erken saatlerde soluğu kırsal alanlarda, dağlarda ve ormanlarda alıyor. Doğada vatandaşlar tarafından toplanılan protein zengini mantarlar şehir merkezinde satışa sunularak vatandaşlara ekonomik kazanç sağlıyor.
Mantar toplayan Hakkı Dişçeken “Her yıl bahar ve kış ayları yaklaşırken yağışlardan dolayı ormanlarımızda çok lezzetli mantarlar çıkıyor. Bizde ormanlık alanlara gelerek, hem şehrin stresini atıyor hem de çok lezzetli bu mantarları topluyoruz. Topladığımız mantarları yemek yapıyoruz. Sevdiklerimize de hediye ediyoruz” dedi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Yağışlarla Birlikte Mantar Bereketi Yaşanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yağışlarla Birlikte Mantar Bereketi Yaşanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı