KÜTAHYA HABERLERİ

Yağışlar Çeşmeleri Coşturdu

IHA
25.02.2015 - 15:03Son Güncelleme :

1-SİMAV ÇEŞMELER GÜRÜL GÜRÜL(SSK EMEKLİSİ 93 YAŞINDAKİ KAMİL MUŞTU 20 YILDIR AKMAYAN SOKAK ÇEŞMELERİNİN GÜRÜL GÜRÜL AKMASINA SEVİNDİKLERİNİ SÖYLEDİ) 2-SİMAV ÇEŞMELER GÜRÜL GÜRÜL-1(SİMAV’DA SON GÜNLERDE ETKİLİ OLAN YAĞIŞLAR VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ) 3-SİMAV ÇEŞMELER GÜRÜL GÜRÜL-2(SİMAV ZİRAAT ODASI BAŞKANI KADİR BÜTÜNER SON YAĞIŞLARIN BEREKETİN HABERCİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ) 4-SİMAV ÇEŞMELER GÜRÜL GÜRÜL-3(SİMAV’DAÜ ETKİLİ OLAN YAĞIŞLAR SİMAV ÇAYININ DEBİSİNİN YÜKSELMESİNE NEDEN OLDU)

IHA

Kütahya’nın Simav ilçesinde 31 Aralık 2014 tarihinden bu yana etkili olan kar ve yağmur, 20 yıldır akmayan sokak çeşmelerinin gürül gürül akmasına neden oldu.
Oluklarından yıllardır tek bir damla dahi akmayan sokak çeşmelerinin gürül gürül akmaya başlaması vatandaşın yüzünü güldürdü.
SSK emeklisi 93 yaşındaki Kamil Muştu, ilçe genelinde etkili olan kar ve yağmur yağışı nedeniyle 20 yıldır akmayan sokak çeşmelerinin oluklarından suların fışkırdığını bunun yanında derelerin de canlanmasının tarımda umutlarını artırdığını söyledi.
3 çocuk babası 6 torun sahibi Muştu, “20 yıldır akmayan çeşmelerin olukları suları almıyor. Bunun yanında Simav Ovasını besleyen Simav Çayında da su debisi giderek yükseliyor. Simav Ovasındaki binlerce dere de sularla doldu. Bu yıl tarımda iyi bir rekolte bekliyoruz. Simav Ovasından bu yıl bereket fışkıracak. İyi bir kış sezonu geçiriyoruz. Allah bu yıl yüzümüzü güldürdü” dedi.
Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner’de son bir ayda Simav’a metrekareye 57 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.
Bütüner, “Simav’a geçtiğimiz gün metrakereye 15 kilogram dolayında yağmur düştü. Şubat ayı yağış açısından son derece verimli geçti. Bahar yağmurları da istediğimiz gibi olursa 2015 Simav için bolluk ve bereket yılı olur. Son yağışlar çiftçimizin yüzünü güldürdü. Akmayan çeşmeler gürül gürül akmaya, dereler sularla dolmaya başladı. Sevinçliyiz. Ve geleceğe umutla bakıyoruz” şeklinde konuştu.(MY-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Yağışlar Çeşmeleri Coşturdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yağışlar Çeşmeleri Coşturdu haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı