Gündem Haberleri

  Yağış uçak yolcularını da etkiledi

  Hüseyin ASLIYÜCE / İstanbul -DHA
  07.08.2014 - 16:02 | Son Güncelleme:

  İstanbul'daki şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndaki uçak kalkışları gecikmeli ve iptal olunca yolcular mağdur oldu.

  Şiddetli yağış nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndaki bazı uçak seferleri gecikmeli olarak yapıldı; bazıları da iptal edildi. Binlerce yolcu uçak içerisinde bekletilirken, pilotlar da kalkış yapabilmek için hava şartlarının normale dönmesini bekledi.
  Türk Hava Yolları (THY) 64 iç hat uçuşunu karşılıklı olarak iptal edince, yolcular mağdur kaldı.

  Frankfurt'tan Ankara'ya gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen Yasemin Mert, "Frankfurt'tan geliyoruz. İstanbul'a inemedik. Bizi İzmir'e yönlendirdiler. Ve uçağın içinde beklettiler. 7 saat sürdü bu olay. Şimdi buradayız. Ankara'ya gitmek istiyoruz. Bakalım nasıl gideceğiz, bilmiyoruz" dedi.

  Yolculardan Bekir Demir ise "İstanbul'dan Nevşehir'e gidecektim. Maalesef organize eksikliğinden uçağımız iptal oldu. 4 saatte valizimi zor aldım geri. 4 saatte de, biletimi değiştireceğim, Kayseri'ye gideceğim. Nevşehir iptal olunca, gece 12 'de Kayseri uçuşu var, o bileti alacağım" dedi.

  Hakan Aslan adlı yolcu da, "Erzurum'a gidiyorum. Uçuş iptal oldu. Bekliyoruz. Bilet iadesi için veya değişikliği için bekliyoruz. Ciddi bir keşmekeşlik ve karmaşalık var. Çözümsüzlük üzerine kurulmuş bir düzen var. Değiştirebilirsem, sabah 07.15'te bilet var" şeklinde konuştu.  Yağış uçak yolcularını da etkiledi


  Yağış uçak yolcularını da etkiledi İSTANBUL’DA TUFAN KOPTU

  Etiketler: havalimanı uçuş
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı