« Hürriyet.com.tr

Yaga’da bir Göksel gecesi

Yaga, Taksim Sıraselviler’de bir rockbar. Kemancı’nın sırasında, yine onun gibi yeraltında. Ama çok bölümlü ve oyuncaklı bir mekan, arkada bahçesi bile var.

Savaş ÖZBEY
X
Yaga’da cuma akşamları Göksel çıkıyor. Geceyarısı sahne alıyor ama niyetliyseniz saat 11.30 gibi orada olup, güzel bir yer tutmak lazım. Ben gittiğimde içeride rahat 150-200 kişi vardı.

Seyircinin yaş ortalaması 25-30. Çoğunluk kadın. Her 5 hatundan 3’ü body üstü hırka giymiş. Ama her renk hırka! Ortalıkta bir rockbar havası var. Personel son derece profesyonel. Sahne arasında da Ya Rayah, Nihavent Longa, Tek Tek Basaraktan gibi parçalarda halay çekilip göbek atılıyor. Giriş, bir yerli içki dahil, 20 lira. (212) 292 28 29.

GÖKSEL’İN SAHNESİ

Bütün konser boyunca bana baktı

Siz o konak kedisi Göksel’i bir de sahnede görün. Üç Madonna gücünde, bitmez tükenmez bir enerjisi var. Beyaz dar bir atletin üstüne uzun bir kolye takmış, altında enteresan bir balon etek. Sanki sahnede değil; yatak odasında kız arkadaşlarına Ajda taklidi yapıyor. Ama salonuna hakim. "Eller havaya!" diyor, herkes tempo tutuyor. "Bağırın" diyor, Yaga çığlık çığlığa. O kocaman gözleriyle devamlı size bakıyor sanıyorsunuz ama değil. Galiba hafif şehla olduğu için herkese öyle geliyor. Programında bol bol Ajda, az Sezen, bi çimdik İngilizce var. Ve tabii ki Sabır, Bi Seni Konuşurum gibi Göksel klasikleri.

ELEKTRONİK SEVENLERE

Mania aldı, gidiyor

İki yıldır sesi soluğu kesilen Dulcinea’nın bu yıl cumartesileri yaptığı Mania geceleri iyi tuttu. Geçen hafta Portecho ikilisi vardı. Daha önce hiç dinlememiştim, arkadaşlar çağırınca gittim. Prodüktörleri Çiğdem’in dediği kadar var, Portecho (Liman Yankısı) hepimize elekro-akustik bir ziyafet çekti. Privateroom’a gitmek için çıkmam gerekiyordu, zor bıraktım. Mania’ya giriş, bir yerli içki dahil 15 lira. Bu hafta ise DJ Kaan Özcan var. (212) 245 10 71.

En güzel dans eden hatunlar

Elektroniğin kalbinin attığı mekanlardan biri de Tepebaşı Wanna’nın altındaki Privateroom. Cumartesileri Soundcouture partileri yapılıyor. Şehrin en güzel dans eden hatunlarını burada görebilirsiniz. Giriş ücretsiz. Geçen hafta Chicago’dan Mazi vardı, yarın Montreal’den Fred Everything geliyor. Bir bira 10 lira. Bu arada yemeğinizi yukarıda yiyip inmek isterseniz Wanna mönüsüne dana eti satay, sebzeli samosa, mango salatası gibi yeni tatlar ekledi. (212) 243 17 94.

Yeni kral Refresh’e geliyor

Bu haftanın en iddialı elektronik adresi Refresh The Venue. Konuğu elektroniğin yeni kralı Paul Van Dyk. DJ Magazin dergisinin oylamasında üç yıldır birinciliği kimseye kaptırmayan Tiesto’yu 124 bin oy farkla devirdi. "Politics of Dancing-2" adlı yeni albümünün tanıtım turnesindeki Van Dyk bu gece saat 01.30’da sahne alacak. Herkes bana bilet-davetiye soruyor. Sahne önü biletleri çoktan tükenmiş. Kalanlar 50 ve 60 lira. Biletix’ten edinebilirsiniz. (216) 556 98 00.

TİYATRO SEVENLERE

Türkali Profilo Kültür’de Zuhal Olcay Kenterler’de

Cumartesi gecesi keyfi semt kaaavemiz Leyla’da başladı. Bir ara Deniz Türkali’yi gördüm, torun saadeti yapıyordu. Yeni oyunu hálá görmediğim için yanına gitmeye utandım. Yaz Savaş, ilk iş "Kuklacı"ya gidilecek. Profilo Kültür’de bugün 21.00’de bir gösterimi var. Bir sonraki ise 16 Şubat’ta. Biletler 23-28 lira. (212) 216 93 14.

Bu arada Zuhal Olcay’ın oyunu da geldi çattı. Tilbe Saran’la oynadığı "Nathalie" Kenterler Tiyatrosu’nda. Bugün ve yarın saat 20.00’de gösterimi var. Biletler 20-25 lira. (212) 246 35 89. Yan masadan sonra, arka masa da ’Danimarka’ tartışmaya başlayınca, kendimizi Miss Pizza’ya zor attık. Cihangir’e yolunuz düşerse mutlaka burada pizza yiyin, mü-kem-mel yapıyorlar. Benim favorim Mr Pizza, 13.5 lira, iki kişi doyuyor. (212) 251 32 78

Kaynak: Savaş ÖZBEY

GezginGezgin
Garda Gölü'nün parlayan yıldızı: Sirmione
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Olağanüstü güzellikteki 8 kayıp şehir! Listede Türkiye'den iki yer bulunuyor...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye'de terk edilmiş 9 köy
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Gümüşten boynuz takan ilginç kadınlar: Miaolar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Çölün tam ortasında 2000 yıllık göl!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyadaki en ilginç ülke sınırları