Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yağ kokan karar

  Hürriyet Haber
  16 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Şubat 2000 - 00:01

  Antalya'daki İnanç Turizmi projesi için tek kuruş harcamayan Ticaret ve Sanayi Odası, Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun seçim bölgesi Isparta'ya özel tanıtım bütçesi ayırdı.

  Turİzm Bakanlığı'na bağlı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün, Antalya'yı inanç turizmi içinde saymayıp, Noel Baba'yı görmemezlikten gelemesine tepkiler sürerken, skandal bir belge ortaya çıktı. Bu belgeye göre ATSO Turizm Komisyonu, Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun seçim bölgesi Isparta'da yapılacak inanç turizmi çerçevesinde, 30 bin adet broşür bastırma kararı aldı. Karar Antalyalıları son derece üzdü.

  Gündem, ayak izleri

  4 Ocak 2000 tarihindeki, ‘‘ATSO Turizm Komisyonu Ocak 2000 Toplantı Kararları’’nın ‘‘E’’ bendinde şöyle denildi; ‘‘İnanç turizmi çerçevesinde St. Paül'ün ayak izleri konulu 30 bin adet 12 sayfalık Rusça, İngilizce, Almanca broşür bastırılması kararı alındı.’’ Komisyon, bu kararın altına da, genel maliyetin yaklaşık 8 milyar lira olduğunu belirten bir not düştü.

  Antalya'yı unuttular

  ATSO Başkanı Tunay Altınpınar,‘‘O kararın alındığı toplantıda bende vardım. Ancak, son gelişmeler o kararı yeniden gözden geçirmemizi gerektirecek. İnanç turizimine karşı değiliz. Yönetim kurulu uygun görürse bu para Isparta için harcanabilir’’ dedi. ATSO'nun Antalya'daki inanç turizmi ile ilgili tek kuruş harcamaması, eleştirilere neden oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı