ADANA HABERLERİ

Yağ’dan Seçmen Listesi Uyarısı

IHA
02.09.2015 - 14:12Son Güncelleme :

CHP ADANA İL BAŞKAN VEKİLİ GÖKHAN YAĞ, "BİR OY ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİR" DEDİ.

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkan Vekili Gökhan Yağ, 1 Kasım’da yapılacak olan erken genel seçimlerde oy kullanabilmek için yurttaşların mahalle muhtarlıklarında askıya çıkarılacak olan seçmen listelerini kontrol etmeleri gerektiğini söyledi. Üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri illerde oy kullanabilmeleri için askı süresi içinde nüfus müdürlüklerine başvuru yapmasının önemine vurgu yapan Yağ, “Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için bir oy bile büyük önem taşıyor. Lütfen duyarsız kalmayın ve oyunuzu kullanın. Çünkü bir oy çok şeyi değiştirir” dedi.
CHP Adana İl Başkan Vekili Gökhan Yağ, yaptığı açıklamada, seçmen listelerinin muhtarlıklarda bugün askıya çıkarıldığını ifade etti.
Yağ, listelerde kayıtlı olan seçmenlerden; kayıtlarında yanlışlık, eksiklik ya da nüfus olay bilgisi değişikliği bulunan, askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren, seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayan kişilerin 10 Eylül 2015 günü saat 17.00’ye kadar adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisiyle nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini vurguladı.
ÖĞRENCİLER ÖĞRENİM GÖRDÜKLERİ YERLERDE OYUNU KULLANABİLİR
Yağ, öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oy kullanmak isteyen üniversite öğrencilerinin öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına, yurt müdürlüklerinden de yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgelerle kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması gerektiğini kaydetti.
Görme ve ortopedik engelli seçmenlerin de 2-10 Eylül 2015 tarihleri arasında; engellilik beyan formuyla bizzat veya bir yakını tarafından ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvurmaları gerektiğini ifade eden Yağ, 1 oyun bile önemli olduğunu söyledi.
Oy kullanmanın bir yurttaşlık görevi olduğunu dile getiren CHP Adana İl Başkanvekili Yağ, ülkede yaşanan kaos ortamının son bulması, halkın refahı ve sorunların çözümü için seçmen niteliklerine sahip herkesin oyunu kullanması gerektiğini belirtti. Yağ, “Lütfen duyarsız kalmayın ve oyunuzu kullanın. Çünkü bir oy çok şeyi değiştirir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Yağ’dan Seçmen Listesi Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 14 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yağ’dan Seçmen Listesi Uyarısı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı