TEKİRDAĞ HABERLERİ

Yadım Melekleri İş Başında

IHA
21.09.2015 - 13:14Son Güncelleme : 21.09.2015 - 13:15

BEŞ ENGELLİNİN DAHA YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

IHA

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’nın ’Yardım Melekleri’ diye tanıttığı Rehşan Mutlu, Nurtaç Kuş ve Süheyla Usta, engelliler için 5 adet tekerlekli sandalye temin etti.
Yardımsever 3 kadının engelliler için temin ettiği tekerlekli sandalyelerin teslimi için Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesinde tören düzenlendi. Törene, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, Rehşan Mutlu, Nurtaç Kuş, Süheyla Usta ve dernek üyeleri katıldı. 3 arkadaş bir araya gelerek bir çalışma başlattıklarını belirten Süheyla Usta, "Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık 3 ay önce bir çalışma başlattık. Yaptığımız bu çalışmalar kapsamında bizlere destek olan hayırseverlerden topladığımız maddi yardımlarla beş adet manuel tekerlekli sandalye aldık ve dernek yönetimine teslim ettik. Dernek yönetimi de bunları ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize verecek. Biz 3 arkadaş çalışmalarımızı devam edeceğiz ve ihtiyaç sahibi engellilerimizin tekerlekli sandalyeye kavuşmasına katkı sağlayacağız. Bu tür yardım ve çalışmaların bir insanlık görevi olduğunu düşünüyor ve bizlerin bu çalışmalarının bölgemize örnek olacağını umuyoruz" dedi.
"MUTLU OLDUK"
Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya ise ilçede yardım meleklerinin çoğalmasını ümit ettiğini dile getirerek, "İlçemizin yardımsever bayanlarından ve aynı zamanda derneğimizin Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri olan Süheyla Usta, Rehşan Mutlu ve Nurtaç Kuş hanımefendilerin bir araya gelerek derneğimiz üyesi tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için sürdürdükleri çalışma neticesinde aldıkları 5 adet manuel tekerlekli sandalye ile beş kardeşimizin daha yaşamı kolaylaşacaktır. Ben bu katkıyı sunan yardımsever bayanlarımıza yardım meleği diyorum. İlçemizde bu tür yardım meleklerinin çoğalması, engelli kardeşlerimizin bu yöndeki ihtiyaçlarının giderilmesine büyük destek olacaktır. Engellilerimize yardımlarını esirgemeyen ve bu yönde canla başla çalışarak katkı sağlayan bu üç meleğimize Dernek Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu yardım meleklerimizin çalışmaları bir çok kesime de örnek teşkil edecektir" ifadelerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Yadım Melekleri İş Başında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yadım Melekleri İş Başında haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı