« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancıya para yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana, "Eksik mevkiler için istekte bulundum, henüz kimse gelmedi. Yabancı oyuncu almak için bir bütçemiz olması gerekir. Bu bütçemiz şu anda yok" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, birkaç oyuncu almak için yönetime istekte bulunduğunu belirterek, ancak bütçe olmadığından bunun gerçekleşmediğini söyledi. Antalya kampında çarpıcı açıklamalar yapan Fransız çalıştırıcı şunları söyledi: "Üç tane oyuncumuz gitti. Eksik mevkilere birkaç oyuncu almak için istekte bulundum. Henüz kimse gelmedi. Ancak yabancı oyuncu almak için bir bütçemiz olması gerekir. Bu bütçemiz şu anda yok.

Kiralık vermeyiz

Ekibime güç katmayacak oyuncuyu transfer yapmanın da bir anlamı yok. Avrupa kupalarında olmadığımız için üst seviyedeki bir yabancıyı buraya çekmek kolay değil. Bizim için şu etapta daha genç oyuncu almak uygun ve bir yabancı yerine genç bir oyuncuyu takıma kazandırmak daha iyi. Youla konusunda kulübe gelen resmi bir satınalma teklifi yok. Kiralamak için teklif geldi. Sezon başında alınmış bir futbolcuyu kiraya verelim başka almayalım denirse, bu nasıl olur.

Matematiksel olarak birilerini satıp yerine yenilerini almak gerekir. Youla’yı geri kazanmak gerekiyorsa bunu idmanlarda yapmalıyız. Bir oyuncu hata yaptı diye kapımızı bedeva açacak değiliz. Aksi taktirde yarın başka 3-4 tane daha oyuncu hata yapıp bedeva gider. Çalışabilmek için bazı oyunculara ihtiyacımız var. Yoksa oyuncu göndermek önemli değil, boşalan yerler dolmazsa kiminle oynayacağım. Tomas’la değil, ihtiyacım olan bölgelere futbolcu takviye etmek isterim.

Gençleri kazanacağım

Pancu’dan kaç para geleceğini bilmiyorum, nereye kullanılacağı konusunda da bilgim yok.
Para konusu Beşiktaş’ta da büyük bir problem ve bu bir gerçek. Ümit ediyorum oyuncularım bugünkü motivasyonlarını sürdürürler. Yüreklerini ortaya koyup çalışıyorlar. Yöneticiler ile kaptanlar ödemeler konusundaki konuyu görüşecekler. İdmanlarda takımın iyi bir ruh hali var. Gençleri kazanmaya çalışıyorum.

Seyircilerimiz de saha içinde göstereceğimiz oyun ile bizleri yeniden kabul edeceklerdir.
İdmanlarda yüzde yüz çalışmalıyız ve takımdaki liderler de bu konuda önder olmalı. Takımda problem var diye çözmeye geldim ama elimde sihirli değnek yok." Tigana, "Futbolcular alamıyor, eğer sen de para alamazsan kalır mısın?" sorusuna, "Benzeri başıma Bordeaux’da geldi Kulüp iflas etti. Ama şimdi ’eğer’le konuşmam" yanıtı verdi.

Kartal’da neşeli idman

BEŞİKTAŞ Antalya’daki ikinci yarı hazırlıklarını fizik kondisyon ağırlıklı antrenmanlarla sürdürüyor. Dün sabah antrenmanına koşuyla başlayan oyuncular, daha sonra ağırlık toplarıyla çalıştı. Futbolcular birbirleriyle şakalaşırken, Tigana da espriler yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.