« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancılar yolcu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Scala, Beşiktaş'ın çehresini değiştirecek

Yeni sezonda takımın başına geçecek olan İtalyan teknik direktör, öncelikle yabancı futbolcuların gönderileceğini açıkladı. Scala, takımdaki Türk futbolcular arasında da eleme yapılacağı sinyallerini verdi.

İlk iş yabancılar

Beşiktaş'ın gelecek sezon için anlaştığı İtalyan teknik direktör Nevio Scala, takımda büyük bir kadro operasyonuna girişecek. Çarşamba günü İstanbul'a gelerek Briegel ile görüşecek olan Scala, öncelikle yabancı futbolcuların gönderileceğini Futbol Şube Komitesi Başkanı Ahmet Hamoğlu'na iletti.

Talihsiz seçimler

Beşiktaş'ın yabancı futbolcu konusunda çok zayıf olduğunu dile getiren Scala'nın, Hamoğlu ile yaptığı görüşmede, ‘‘Daha önce çok talihsiz yabancı futbolcu seçimleri yapmışsınız. Üstelik kadronuzda oynatamadığınız yabancılar var. Bu durumu mutlaka ortadan kaldırmalıyız’’ dediği belirtildi.

Kasetten izliyor

İki gündür Beşiktaş'ın ligde yaptığı önemli maçların kasetlerini izlediğini ifade eden İtalyan teknik adam, telefon görüşmesi yaptığı yönetici Mete Düren'e de şunları söyledi: ‘‘Münch, Schaefer gibi futbolcular Türkiye'de oldukça fazla. İzlediğim kasette yabancıları faydalı bulmadım’’ dedi.

F.Bahçe maçı önemli

Scala özellikle İngiltere liginde top koşturan iki süper futbolcunun getirileceğini de sözlerine ekleyerek genel çalışmalara İstanbul'a geldikten sonra başlayacaklarını ve Fenerbahçe ile yapılacak lig maçında yerli oyuncuların da performansını gözlemleyeceğini, bu konudaki kararı buna göre vereceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler