« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancılar gol makinası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligin ilk yarısındaki 435 golden 157'sin atan yabancı futbolcular, gollerin yüzde 36.09'una imza atmış oldu. Fenerbahçe, yabancıları en fazla gol atan takım olurken, yıldızı Baliç de en çok gol atan yabancı futbolcu.

Ligin ilk yarısında atılan 435 golden, 157'sine Türkiye'de forma giyen yabancı futbolcular imza attı. Bu da gollerin yüzde 36.09'unu oluşturdu. Yabancı futbolcuları en fazla gol atan takım ise 33 golle Fenerbahçe. Sarı lacivertlilerin ilk yarıdaki 44 golden 33'üne yabancılar imza attı. Bir başka deyişle, F.Bahçe'nin gollerinin yüzde 75'ini yabancılar atıyor. İlk yarıdaki 8 golünden 6'sını yabancılarla kazanan Dardanelspor'un ortalaması yine yüzde 75 oldu. Attığı 17 golden sadece 1'ine (Demiroviç) yabancısı imza atan Adanaspor, yabancıları en az gol atan takım. En golcü yabancı ise 12 golle F.Bahçeli Baliç. Onu, 9 golle A.Gücü'nden Kennedy, 8 golle G.Saraylı Hagi, 7'şer golle Beşiktaşlı Ohen, Trabzonsporlu Vugrinec ile F.Bahçe ve Sakarya'da oynayan Sergio izliyor.

F.Bahçe'de, savunmada oynayan Uche ve Högh dahil, forma giyen bütün yabancı oyuncular gol atmasına rağmen, Beşiktaş ve G.Saray'ın yabancıları ilk yarıda ezeli rakiplerine oranla suskun kaldı. G.Saray'ın, Taffarel dışındaki 3 yabancı oyuncusundan sadece Hagi attığı 8 golle skora katkıda bulurken, savunmanın iki ismi Popescu ve Filipescu ilk yarıda gol atma başarısını gösteremedi. Beşiktaş'ın 4 yabancı oyuncusundan ise ilk yarının en çok eleştiri alan ismi Ohen 7 gol atarken, sakatlıktan bir türlü kurtulamayan Amokachi 3 golde kaldı. Perulu Del Solar ile Faslı Sellami ise henüz golle tanışamadı.

YABANCILARIN GOLLERİ

Fenerbahçe: Baliç (12), Moldovan (5), Moshoeu (5), Boliç (4), Sergio (2), Dimas (2), Högh (2), Uche (2- 1'i kendi kalesine)

Gaziantepspor: Preko (6), Desire (6), Coulibaly (2), Johnson (2)

Trabzon: Vugrinec (7), Campbell (5)

Ankaragücü: Kennedy (9), Baidoo (2)

Beşiktaş: Ohen (7), Amokachi (3)

Altay: Pascal (6), Bohari (2), Brkic (1), Surray (1)

Gençlerbirliği: Marakşi (4), Abrami (3), Geremi (2)

Bursaspor: Harazi (5), Vidolov (2), Senad (1), Varesanovic (1)

Galatasaray: Hagi (8)

Antalyaspor: Kona (4), Guintchev (3), Music (1)

Çanakkale Dardanelspor: Musisi (4), Gerson (1), Donev (1)

Sakarya: Sergio (5), Nikolovski (1)

Samsun: Oruma (3), Timofte (1)

Kocaeli: Dobrowski (3), Ahmet Hassan (1)

Erzurum: Muhammed (2), Faysal (1)

İstanbulspor: Petkov (2), Ferri (1)

K.Karabük Haliloviç (2), Kalenga (1)

Adanaspor: Demiroviç (1)
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler