ADIYAMAN HABERLERİ

Yabancı Uyruklu Vatandaşların İş Ve İşlemlerini Göç İdaresi Yapıyor

IHA
06.10.2015 - 18:39Son Güncelleme : 06.10.2015 - 18:40

ADIYAMAN GÖÇ İDARESİ İL MÜDÜRLÜĞÜ YABANCILARIN TÜM İŞ VE İŞLEMLERİNİ YÜRÜTÜYOR

IHA

Adıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü daha önceden Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan yabancıların iş ve işlemlerini devraldı. Göç İdaresi Adıyaman İl Müdürlüğü personeli yabancılar ile ilgili her türlü iş ve işlemleri tek elden yürütecek
İçişleri Bakanlığı’na bağlı Göç İdaresi Adıyaman İl Müdürü Mahmut Öztürk ve 17 personel Adıyaman’da ki yabancıların işlemlerini yürütüyor. Adıyaman’da başta çadır kent ve Adıyaman merkezdeki Suriyeli vatandaşlar olmak üzere diğer yabancı uyruklu vatandaşların tüm iş ve işlemleri tek elden yürütülüyor.
Göç İdaresi Müdür Vekili Mahmut Öztürk, yabancılarla ilgili olarak ikamet (düzenli göç), uluslararası koruma, geçici koruma (Suriyeliler), sınır dışı (düzensiz göç) işlemlerinin gerçekleştirildiğini dile getirdi.
Adıyaman’da çoğunluğu Suriyeli yaklaşık 20 bin civarında yabancı uyruklu vatandaşın yaşadığını dile getiren Mahmut Öztürk, müdürlüğün çalışma alanıyla ilgili açıklamada bulundu.
Mahmut Öztürk, “İl Müdürlüğümüzde Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanlığı ile Yönetim ve Destek Hizmetleri Çalışma Grup Başkanlığı olmak üzere iki çalışma grup başkanlığı mevcuttur. Yabancılar ve Uluslararası Koruma Çalışma Grup Başkanlığı bünyesinde uluslararası koruma, geçici koruma, ikamet, öğrenci, Türk ve akraba toplulukları ve iskan kanunu, düzensiz göç, insan ticareti mağdurlarını koruma, iş ve işlemleri yürütülmektedir. Yönetim ve Destek Hizmetleri Çalışma Grup Başkanlığı bünyesinde ise arşiv ve kayıt, uyum ve iletişim, araştırma, istatistik ve projeler iş ve işlemler yürütülmektedir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Yabancı Uyruklu Vatandaşların İş Ve İşlemlerini Göç İdaresi Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 18 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı Uyruklu Vatandaşların İş Ve İşlemlerini Göç İdaresi Yapıyor haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:30
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:34
  • Yatsı
   19:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı