Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yabancı uyruklu kadınlar mahzende bulundu

  A.A
  14.10.2008 - 12:47 | Son Güncelleme:

  Artvin'de, fuhuş amaçlı insan ticareti yapıldığı iddiasıyla otel ve gazinolara düzenlenen operasyonlarda, iş yerlerinin mahzenlerinde, kapıları buzdolabı gibi eşyaların arkalarına gizlenen bölümlerde saklanan yabancı uyruklu 17 kadın yakalandı.

  Artvin Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, bir süre önce Şavşat ilçesindeki otel ve gazinolara düzenlenen ve yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı iddiasıyla 17 kişi ile yabancı uyruklu 28 kadının gözaltına alındığı “Sahara” adlı operasyonunun ardından, işletme sahiplerinin, polise yakalanmamak için iş yerlerine gizli bölmeler yaptırdıkları ve kadınları buralarda sakladıkları istihbaratını aldı.

  Bunun üzerine ilçedeki otel ve gazinolara operasyon düzenleyen polis, kayıt altına alınmayan yabancı uyruklu kadınları bulmak için iş yerlerinin gizli bölmelerini bulmak için detaylı bir araştırma yaptı.

  Alt katı gazino olarak kullanılan bir otelin mahzenindeki buzdolabı arkasına gizlenen bir kapı olduğunu belirleyen polis, buradan girilerek ulaşılan bir bölümde saklanan yabancı uyruklu 7 kadınla karşılaştı.

  Diğer iş yerlerinde oluşturulan saklı bölümlerde saklanan yabancı uyruklu 10 kadını daha yakalayan polis, iş yeri sahiplerini gözaltına aldı.
  Yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilirken, işletme sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı