« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancı sınırlamasına itiraz eden kulüpler...

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, “Altın madalya yolunda süreci çok iyi tamamladık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin birinciliğiyle sona eren Avrupa Yıldız Bayanlar Şampiyonası'nın ardından açıklama yapan Karabıyık, bugün TVF Başkent Salonu'ndaki atmosferin büyüleyici olduğunu söyledi.

Yıldız Milli Takım'ın, şampiyona boyunca üstün bir performans sergilediğini kaydeden Karabıyık, şöyle konuştu: “Daha önce de söylemiştim, kızlarımız şampiyon olamasalar da gönüllerimizin şampiyonu olmayı çok önceden başardılar. Bugün seyircimizle bütünleşerek, voleybol tarihinde bir ilke imza attılar. Antrenörlerine, annelerine, babalarına çok teşekkür ederim. Türk voleybolu inşallah böyle başarılar kazanmaya devam edecek.”

Milli takımda yer alan en az 4-5 oyuncunun Birinci Lig'de oynayabilecek düzeyde olduğunu vurgulayan Karabıyık, “Bizim yabancıya ihtiyacımız yok. Yabancı sınırlamasına itiraz eden kulüplerimiz bu çocuklarımıza güvensiler” dedi.

Son dönemde başkanlık görevinden istifa edeceği haberleriyle gündeme gelen Karabıyık'ın, açıklaması sırasında bir hayli duygusal olduğu ve konuşmakta zorlandığı dikkati çekti.

Bunları da Beğenebilirsiniz