« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancı sayısı 3'e indirilecek

Gelecek sezon, Spor Toto Süper Lig'de yabancı oyuncusu sayısı 3'e indirilecek.. Kulüpler Birliği, yeni kararlar almak için iki günlüğüne Ankara'da kampa girecek. Bunun adı da "Destek çıkarması" olacak...

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

Uzun zamandan bu yana 58. madde üzerinde görüşmeler, tartışmalar öne çıkarken en önemligörüşme ise, yabancı oyuncu kısıtlaması ile ilgili olacak. Yapılacak bu toplantıda önümüzdeki sezon yabancı oyuncu miktarı ise 3'e indirilmesi görüşülecek.

 

Burada ellerinde bulunan birçok yabancı oyuncuların aldıkları ücreti düşürmek, maliyetleri aşağı çekmek, sözleşmeleri feshetmek isteyen takımlar daha fazla oyuncu alabilecekler amasahada üç yabancıdan fazla oyuncu olamayacak, yedek kulübelerinde de 3 oyuncu oturtabilecek, değişimi ise sahada bulunan yabancılarla olacak. Diğer yabancı oyuncular ise tribünde oturacak.

 

“Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır kıymeti” sözleri ile yola çıkacaklar.

 

Bu toplantıdaki görüşleri Futbol Federasyonu kabul etmezse, Kulüpler Birliği Başkan Mehmet Ali Aydınlar’ın seçime gitmesini isteyecek..

 

Ara transferlere bakılırsa genç Türk futbolcu transferleri daha da fazlalaştı. Başta Galatasaray'da yönetimin gençlere ağırlık vermesi geleceğin bir göstergesi olduğunu belirliyor.

 

Fatih Terim artık yabancı üzerinde titiz davranıyor, yabancı transfer içinde ‘bir tane olsun ama uzun zaman yararlı olsun’ felsefesini yürütüyor.

 

Eskiden Galatasaray'da oynayan Keita gibi oyuncuyu bile tekrar geri almak istemiyor, dikine oynayan yaratıcı kişi arıyor, Arnavut futbolcu Shaqiri gibi oyuncu istiyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz