Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancı oyuncu oynatmayan Altınordu'nun genç futbolcularn imza töreni sıradışıydı: Ordu yemini

İzmir kulübünün U18 takımındaki 18 oyuncu için düzenlediği ‘Gerçek profesyonel mesleğine geçiş yemini’ askerlikteki yemin töreni gibi oldu. Futbolcular Türk ve Altınordu bayrakları ile futbol topları ve formanın bulunduğu masanın üzerine ellerini koydu.

İZMİR/DHA
SON GÜNCELLEME

FORMASINI yabancı oyuncuya teslim etmeme ilkesiyle yola çıkan Altınordu Kulübü, U18 takımındaki 18 genç futbolcu için bir yemin töreni düzenleyip oyuncularla profesyonel sözleşme imzaladı.
Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’de yabancı sınırlamasını kaldırırken, PTT 1. Lig’in yabancısız tek takımı Altınordu, U18 takımı oyuncularının tamamı için bir yemin töreni düzenleyip hepsiyle profesyonel sözleşme imzaladı. Altınordu formasını hiçbir şartta yabancı oyuncuya giydirmeme ilkesiyle yola çıkan Altınordu’nun gençler için düzenlediği ve “Gerçek profesyonel mesleğine geçiş yemini” adını verdiği tören, askerlikteki yemin töreni gibi oldu. Oyuncular, üzerinde Türk ve Altınordu bayrakları ile futbol topları ve formanın bulunduğu masanın üzerine ellerini koydu. Altınordu Arması Yediemini Seyit Mehmet Özkan’ın okuduğu sözleri tekrarlayan gençler, futbolculuk mesleğine ilk adımı attı.

Yabancı oyuncu oynatmayan Altınordunun genç futbolcularn imza töreni sıradışıydı: Ordu yemini

SAİT ALTINORDU DA UNUTULMADI
U18 takımı oyuncuları Mert Pala, Metehan Bakkallar, Kerim Alıcı, Yusuf Acer, Ali Berkin Şenol, Taner Kahriman, Yusuf Yalçın Arslan, Berk Erel, Caner Ferizcan, Alican Özfesli, Gökhan Tunahan, Mert Varnalı, Barış Alıcı, Rıdvan Özdemir, Süleyman Güneş, Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder ve Fatih Aktay yemin ederek profesyonel futbolculuk mesleğine geçişlerini şu yeminli tamamladı:

“Temel amacı bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek olan Altınordu’muzda, profesyonelliğe adım attığım bugün “İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” sloganımıza sıkı sıkıya sarılacağıma, sadece bir futbol kulübü olmanın ötesinde, ülkesine ve insanlığa örnek bir futbol sosyal girişimi olduğumuzu unutmadan, bana ve arkadaşlarıma çok emek vermekte olan antrenör ve yönetici büyüklerimin sözlerini can kulağıyla dinleyeceğime, cumhuriyet ile yaşıt olan Altınordu armasını saha içinde ve dışında daha iyiye taşımak için çalışacağıma, kırmızı laciverti insanlık onurum olarak tanıyacağıma. Yurdumu, milletimi ve bayrağımı her şeyin önünde tutacağıma, ancak hiçbir şekilde ırkçılık ve ayırımcılık yapmayacağıma, kurucumuz Süleyman Ferit Eczacıbaşı ve arkadaşlarıyla, 27 yıl aralıksız Altınordu formasını giyen Sait Altınordu’nun aziz hatırası önünde şerefim üzerine ant içerim.”

Uğur Dündar da katıldı
Gazeteci Uğur Dündar da paneli ve yemin törenini başından sonuna kadar izledi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ile birlikte panele gelen Dündar, boynuna taktığı Altınordu atkısıyla çocuklara destek verdi. Dündar, yemin töreni sonunda sahneye çıkarak gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.

Herkese altın takıldı
Gelenek üzerine yemin törenini tamamlayıp profesyonel futbolculuk mesleğine geçen oyuncular için Altınordu Arması Yediemini Seyit Mehmet Özkan, birer tam altın aldı. Altınordu Spor Kulübü Derneği üyeleri, Özkan’ın elinden aldıkları altınları çocuklara takarak geleneğin tamamlanmasını sağladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz