Yabancı öğrencilerin yüzde 15’i Türk

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
03.07.2015 - 12:37 | Son Güncelleme:

Merkezi Nürnberg’de olan Almanya Elele Engellilere Yardım Konfederasyonu Başkanı Cengiz Hocazade, Başkan Yardımcısı Türkan Altınışık, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Nürnberg şubesinden Ümit Kelepir, Köln şubesinden Serap Öcalan, CHP Kuzey Bavyera başkanı Yaşar Yuvanç ile Ramazan Bekçioğulları, 850 öğrencisi olan Nürnberg’de görme engelliler okulunu ziyaret etti.

Bildingzentrum Blinde und Sehbehinderte Müdürü Patrick Temmelsfeld, yatılı okullarında 850 öğrenci bulunduğunu, bunların yüzde 30’unun yabancı, yabancıların da yüzde 15’inin Türk olduğunu söyledi.

Yabancı öğrencilerin yüzde 15’i Türk

Ama ve yarı görme engellilerin öğrenim gördüğü sınıfları ziyaret eden Türk ekibi, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak, yanlarında getirdikleri gül ve baklavaları öğrencilere ikram ettiler. Sekreterlik, tekstil, masörlük, bilgisayar kullanma gibi çeşitli meslekler edinen görme engelliler, ziyaret sırasında bilgisayardan çıkardıkları “Hoşgeldiniz” yazılı kartları Türk ekibine verdiler.Etiketler: almanya , avrupa , Nürnberg


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı