Ege Haberleri

EGE

  Yabancı öğrenciler İzmir'i sevdi

  İZMİR, (DHA)
  21 Eylül 2012 - 11:19Son Güncelleme : 21 Eylül 2012 - 11:18

  Avrupa Birliği Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile kente gelen yabancı öğrenciler, oryantasyon haftası kapsamında Ege Üniversitesi ve İzmir'i tanıyorlar.

  Bu yıl Erasmus programı kapsamında 120 Avrupalı öğrenci Ege Üniversitesi'nde eğitim görecek. Çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler EÜ, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen oryantasyon haftasında bir araya geldi. Etkinliklere katılan öğrenciler bu sayede İzmir'de eğitim hayatına ve sosyal yaşama adapte oluyorlar. İlk gün öğrenciler “Life in İzmir &Turkey” adlı sunumla bilgilendirildi.
  Ege Üniversitesi Lokali'nde yabancı öğrencileri ağırlayan EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Silkü'ye Prof. Dr. Süheyda Atalay ve EÜ Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Sinem Çınarlı eşlik etti. Prof. Dr. Silkü, öğrencilerle sohbet ederek geldiği ülke ve Türkiye ile ilgili düşünceleri hakkında bilgi aldı.

  Yabancı öğrenciler İzmiri sevdi


  Yabancı öğrenciler ikinci gün kısa bir İzmir turuna çıktı. İzmir'i tanıtmak için düzenlenen gezide öncelikle şehrin sembolü haline gelmiş bir yapı olan tarihi Saat Kulesi tanıtıldı. Ardından Kızlarağası Hanı'nı gezen gençler, bol bol fotoğraf çektirdi. İzmir'e hayran kalan öğrenciler şehri çok gelişmiş ve eğlenceli bulduklarını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı