BURSA HABERLERİ

Yabancı Öğrenciler Aşureyi Türkçe Anlattı

IHA
31.10.2015 - 11:12Son Güncelleme :

YABANCI ÖĞRENCİLER AŞUREYİ TÜRKÇE ANLATTI

IHA

Yabancı uyruklu öğrenciler, aşurenin anlam ve değerini Türkçe anlattı.
Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULUTÖMER), Muharrem ayı dolayısıyla eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere aşure dağıttı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleşen akademik, idari personel ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte yabancı uyruklu öğrenciler, aşurenin geçmişten günümüze önemini ve tarihini anlattı. İlahiyat Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Afganistanlı Abdurrahman Hanif’in Kuran-ı Kerim’den kısa bir bölüm okuması ile başlayan etkinlikte yabancı uyruklu 13 öğrencinin Türkçe gerçekleştirdiği sunum katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.
Etkinlikte konuşan ULUTÖMER Müdürü Prof. Dr. Salih Pay, “Yabancı uyruklu öğrencilerimize aşurenin önemini ve Türk kültürünü tanıtmak için böyle bir organizasyon düzenledik. Sırbistan, Kosova, Saraybosna, Çin, Mali gibi 55 farklı ülkeden üniversitemize eğitim görmeye gelen öğrenciler 28 Eylül’de yani tam bir ay önce merkezimizde Türkçe öğrenmeye başladı. Bir ay gibi kısa bir zamanda Türkçe öğrenen öğrencilerimiz size şuan burada aşurenin özelliklerini anlatıyor. Türkçe öğrenmek adına gösterdikleri bu azimli davranıştan dolayı kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
Konuklara konuşmaların ardından aşure ikram edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Yabancı Öğrenciler Aşureyi Türkçe Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı Öğrenciler Aşureyi Türkçe Anlattı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı