Yabancı markayı 1 Euro ile kaçırdık aşkımız sürüyor

Hürriyet Haber
17.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Anlaşma ile banyo gereçleri üreticisi Ideal Standard ve Jado markasının ürünleri Kütahya Seramik’in tüm mağazalarında satışa sunulacak. Şubat ayından itibaren Türkiye genelindeki 400 Kütahya Seramik mağazasında Ideal Standard ürünlerinin bulunabileceğini belirten Kütahya Seramik Porselen Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral, “Seramik ve karonun tamamlayıcı ürünü olan banyoları da mağazalarımıza sokmamız gerekiyordu. 2012 içinde Ideal Standard ürünlerinin mağazalarımızda 18-20 milyon TL’lik satış hacmine ulaşmasını bekliyoruz. Önümüzdeki yıl bu rakamı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Başka işbirlikleri

Ece Grup ile Ideal Standard ürünleri için ortak tasarım çalışmalarına başladıklarını belirten Güral, şöyle konuştu: “Geçen yıl Unisera Fuarı’nda Ideal Standard ile yan yana standlardaydık. Bir yıl önce çay kahve içip güzel sohbetler yaparken, bugün işbirliği için bir araya geldik. Farklı işbirlikleri için de girişimlerimiz olacak. 2 yıl önce porselen grubumuz için yabancı bir markayı almak istemiştik. İtalyan bir şirket lobi faaliyetleri ile 1 Euro fazla teklif vererek elimizden aldı. O zamandan içimizde kalan bir yabancı marka aşkımız var. Şu anda bazı sıcak görüşmelerimiz mevcut ama satın alma için değil. İtalyan marka ile işbirliği yapmak üzereyiz.”

Sinerji yaratacaklar

Ideal Standard Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Yakup Fırat ise, şöyle devam etti: “Birbirini tamamlayan ürünler üreten şirketlerin birlikteliği çok önemli. Biz de bu sistemle sinerji yaratacağız. Birbirini destekleyen iki dişli gibi olacağız. Ideal Standart dışında, Ideal Standard International’ın grup markalarından lüks segmentteki Jado da Kütahya Seramik mağazalarına girecek.”
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı