« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yabancı hocaya şiddetle karşıyım

Süper Lig takımlarından Kasımpaşaspor, ligin ikinci yarı hazırlıklarına Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda yaptığı antrenmanla başladı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Yılmaz Vural yönetiminde akşam saatlerinde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular düz koşunun ardından açma-germe çalışmaları yaptı. Lacivert-beyazlı futbolcular daha sonra salona geçerek, ağırlık ve dayanıklılık çalışmaları yaptı.

Antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Yılmaz Vural, ligin ikinci yarısına mevcut kadroyla hazırlanacaklarını ve takviye yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Tecrübeli çalıştırıcı şöyle konuştu:

"Daha önceden 6 yabancı arkadaşımıza kendilerine kulüp bulmalarını söylemiştim. Şu anda da onların bu konuda çalışmaları devam ediyor. Eğer bulamazlarsa bizimle birlikte devam edecekler. 30 kişilik kadromuzdan bir tek Erhan Küçük'ü kiralık olarak verdik. Onun dışında da kimseyi göndermeyi düşünmüyoruz. Gitmek isteyip gidemeyen arkadaşlarımızın da başımızın üzerinde yeri var. Benim futbolcularım ilk 6 hafta puan alamayıp, daha sonra çıkışa geçerek ligin ilk yarısını 20 puanla kapatıyorsa, ikinci yarı daha fazla puan alabilecektir. Futbolcularım adamlığıyla ve performanslarıyla beni çok mutlu ettiler. Ben de onlara ödül olarak aralarına kimseyi sokmayacağımı söyledim. Bu kadromuzu koruyarak ligin ikinci yarısında beklediğimiz puanları almak istiyoruz."

İlk hedeflerinin Süper Lig'de kalıcı olmak olduğunun altını çizen Vural, "Bu ülkede 3 büyükler dışında şampiyon olabiliriz diye konuşan kulüp yok. Trabzonspor biraz konuşmuştu ama onlar da hayal kırıklığı yaşadı. Dolayısıyla bu 3 takımın dışında bütün takımların öncelikli hedefi ligden düşmemektir. 27 puanlı Trabzonspor'da bile işler kötü gitse düşme potasına girebilir. Bizim de ilk hedefimiz bu ligin içinde kalabilmek. İkinci hedefimiz ise futbolseverleri Kasımpaşaspor'un maçlarında görmek" dedi.

Bu arada tecrübeli çalıştırıcı A Milli Takım teknik direktörlüğüne aday olduğunu bir kez daha yineledi.

"Milli Takım'ın başına yabancı bir teknik direktör gelmesi durumunda yardımcı antrenör teklifini kabul edermisiniz?" şeklindeki soruya ise Vural, "Ben 36 yaşındayken Sepp Piontek'in yardımcılığı teklif edilmişti. Ancak yabancı hocaya şiddetle karşı olduğum için kabul etmedim" yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz