MANİSA HABERLERİ

Yabancı Hemşirelik Adayları Staj İçin CBÜ’yü Tercih Ediyor

IHA
15.10.2015 - 13:14Son Güncelleme :

THE STATE SCHOOL OF HİGHER PROFESSİONAL EDUCATİON İN PLOCK VE DANİMARKA UNİVERSİTY COLLEGE LİLLEBAELT HEMŞİRELİK OKULU ÖĞRENCİLERİ, MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ’NİN YAPTIĞI İKİLİ ANLAŞMALAR KAPSAMINDA, MANİSA SAĞLIK YÜKSEKOKULU HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ’NE STAJ YAPMAK AMACIYLA GELMEYE DEVAM EDİYOR.

IHA

The State School of Higher Professional Education in Plock ve Danimarka University College Lillebaelt Hemşirelik Okulu öğrencileri, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin yaptığı ikili anlaşmalar kapsamında, Manisa Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’ne staj yapmak amacıyla gelmeye devam ediyor.
Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği kapsamında TheState School of Higher Professional Educatıon in Plock’tanPawel Kalinowski, Sylwia Sieczka ve Agnieszka Ciarcinska iki aylık staj programı için üniversiteye geldi. CBÜ Manisa Sağlık Yüksekokulu Erasmus Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Dilek Ergin’in organize ettiği programda ilk olarak, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali A. Kilimcioğlu’nu ziyaret ederek, okul ve hemşirelik eğitimi hakkında bilgi aldılar. Öğrencilerin CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Dahiliye ve Cerrahi Servislerindeki staj ve sosyal programlarında Araştırma Görevlileri Eda Yaşar, Nurcan Bilgin, Esin Sevgi Doğan ve Dilan Deniz görev aldı. Polonya’dan gelen stajyer hemşireler, sosyal program kapsamında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le tanışma fırsatı bularak, Manisa hakkında da bilgi aldılar.
Danimarka University College Lillebaelt Hemşirelik Okulu’ndan CBÜ Sağlık Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’na gelen stajyer hemşireler Line Mastrup, Damkjer Nielsen, Anne Marie MisserR, Nana Hedemann ve Gülsün Kaplan üç haftalık staj programına katılarak; CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Klinikleri ile Morris Şinasi Çocuk Hastanesi’nde staj yaptılar. Ayrıca Manisa Sevgi Evleri Çocuk Yuvası, Kanat Özel Eğitim Merkezi ve Manisa Şehzadeler 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’ni de ziyaret ederek, kurumlar hakkında bilgi sahibi oldular. Stajyer hemşirelere Yrd. Doç. Dr. Dilek Ergin, Yrd. Doç. Dr. Nesrin Şen Celasin ve Arş. Gör. Selin Demirbağ eşlik etti. Öğrencilere CBÜ Sağlık Yüksekokulu ve ülkemizdeki hemşirelik eğitimi hakkında bilgi verilerek, tanışma ve veda programları düzenlendi. CBÜ Tıp Tarihi Müzesi ve Mevlevihane başta olmak üzere, Manisa’nın tarihi ve kültürel mekanları ile İzmir gezisi gerçekleştirildi. Öğrenciler, üniversitede gördükleri yakın ilgi ve nitelikli eğitimden çok etkilendiklerini dile getirerek, güzel birikimler ve anılarla ayrıldıklarını belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yabancı Hemşirelik Adayları Staj İçin CBÜ’yü Tercih Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yabancı Hemşirelik Adayları Staj İçin CBÜ’yü Tercih Ediyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı